Maskvos „Lužnikų" stadione UEFA Čempionų lygos finalo rungtynėse po dramatiškos 120 minučių trukusios kovos ir 11 metrų baudinių loterijos triumfavo „Manchester United“ futbolininkai.

Normalus susitikimo laikas ir du pratęsimo kėliniai baigėsi taikiai - 1:1. 26 min. C. Ronaldo išvedė savo ekipą į priekį,  bet pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje F. Lampardas atstatė pusiausvyrą. Rezultatas nebepasikeitė nei per antrąjį kėlinį, nei per pratęsimą, o 11 metrų baudinių serijoje sėkmė lydėjo „raudonuosius velnius", kurie laimėjo 6:5. Lemiamą N. Anelkos smūgį atrėmė E. Van Der Saras.

Komandos susitikimą pradėjo tokių sudėčių:

„Chelsea“: P. Čechas, M. Essienas, J. Terry, R. Carvalho, A. Cole‘as, F. Makelele, M. Ballackas, F. Lampardas, J. Cole‘as, F. Malouda, D. Drogba.

„Manchester United“: E. Van Der Saras, W. Brownas, R. Ferdinandas, N. Vidičius, P. Evra, O. Hargreavesas, M. Carrickas, P. Scholesas, C. Ronaldo, W. Rooney ir C. Tevezas.

Kaip ir tikėtasi, rungtynės prasidėjo atsargiai. Abi komandos didžiulį dėmesį skyrė gynybai, o į varžovų aikštės pusę pereidavo nedrąsiai ir tik nedidelėmis pajėgomis.

Reikia pažymėti, kad viso savo meistriškumo futbolininkams neleido pademonstruoti ne tik įtampa, bet ir Maskvos „Lužnikų“ stadiono veja, kuri buvo slidi ir šlapia, kadangi prieš pat finalo pradžią Rusijos sostinėje buvo prapliupusi liūtis.

Panašu, kad „Chelsea“ sąmoningai atidavė Mančesterio klubo žaidėjams iniciatyvą, o patys stengėsi laukti varžovų klaidų ir regzti kontratakas.

Vis tik pirmas didesnis gaisras kilo būtent prie „mėlynųjų“ vartų. C. Ronaldo apgavo du „Chelsea“ gynėjus ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę, bet ten buvęs W. Rooney kamuolio nepasiekė.

Sužaidus apie 20 minučių „raudonieji velniai“ kamuolį kontroliavo beveik du kartus ilgiau nei „Chelsea“ futbolininkai.

Pirmieji į rungtynių protokolą pateko P. Scholesas ir F. Makelele, kuriuos po susidūrimo teisėjas L. Michelis 21 minutę „apdovanojo“ geltonomis kortelėmis.

26 minutę po tikslaus W. Browno perdavimo M. Essieno apmaudžiai paliktas be priežiūros C. Ronaldo galva techniškai nukreipė kamuolį į P. Čecho ginamus vartus – 1:0.

bbc.co.uk nuotr.

Po įvarčio „Chelsea“ žaidėjai atrodė pasimetę, o „Manchester United“ irgi neskubėjo forsuoti įvykių.

34 minutę fantastiškai sužaidė „Manchester United“ vartų sargas Edvinas Van Der Saras, atrėmęs vos iš kelių metrų M. Ballacko smūgiuotą kamuolį.

Po akimirkos visą savo meistriškumą jau buvo priverstas demonstruoti P. Čechas: iš pradžių jis atmušė labai pavojingą C. Tevezo mėginimą padvigubinti rezultatą, o paskui gelbėjo komandą po pakartotinio M. Carricko smūgio iš maždaug 15 metrų.

42 minutę dar vieną puikią progą iššvaistė C. Tevezas, nepataikęs į kamuolį, kai „Chelsea“ vartai buvo beveik tušti.

43 minutę geltona kortele buvo nubaustas R. Ferdinandas, bet iš baudos smūgio Londono klubo žaidėjams nepavyko išpešti nieko naudingo.

Vis dėlto pačioje kėlinio pabaigoje „Chelsea“ klubui nusišypsojo sėkmė ir jis sugebėjo išlyginti rezultatą. F. Lampardas pirmasis prišoko prie po rikošeto atšokusio kamuolio ir nuginklavo E. Van Der Sarą – 1:1.

Už šiurkščią pražangą prieš varžovus jau per teisėjo pridėtą laiką geltoną kortelę dar suspėjo užsidirbti R. Carvalho, bet tuo pirmasis kėlinys ir baigėsi.

Po pertraukos vėl aktyvesni buvo „Manchester United“  futbolininkai. Tiesa, jiems savo pranašumo paversti progomis nesisekė - „Chelsea“ komanda drausmingai gynėsi ir kėlinio pradžioje nesuteikė priešininkams šansų pavojingiau grasinti savo vartams.

Būtent „mėlynieji“ pirmieji sukūrė pavojingą epizodą. 55 min. kontratakoje M. Essienas visiškai supainiojo gynėjus, bet iš Ganos kilusiam žaidėjui nepavyko sėkmingai užbaigti savo reido – jo smūgiui  pritrūko tikslumo ir kamuolys pralėkė virš vartų.

„Chelsea“ kuriam laikui perėmė iniciatyvą, bet šaudė pro šalį. Iš pradžių D. Drogba po kampinio galva nesugebėjo pataikyti į vartus, o po akimirkos iš toli šalia vartų smūgiavo M. Ballackas.

Įpusėjus kėliniui  komandų žaidimas kiek aprimo, bet vis labiau ryškėjo Londono ekipos pranašumas. „Manchester United“ futbolininkams ne tik kad nesisekė regzti išpuolių, bet jie vis rečiau palaikydavo ir kamuolį.

„Chelsea“  kapitonas J. Terry‘s po eilinio kampinio mušė virš vartų.

Likus iki susitikimo pabaigos kiek mažiau nei 20 minučių, du iš eilės kampinius kelti teisę gavo A. Fergusono auklėtiniai, bet iš standartinių padėčių Anglijos čempionams išspausti kokios nors naudos nepavyko.

78 min. tolimas ir klastingas D. Drogba smūgis užklupo E. Van Der Sarą nepasiruošusį, bet „Manchester United“ komandą išgelbėjo virpstas.

Per paskutines 10 antrojo kėlinio minučių abiejų ekipų žaidėjai nebesiryžo rizikuoti ir nesukūrė nieko įsimintino.

87 min. vietoj P. Scholeso aikštėje pasirodė R. Giggsas, taip pagerindamas legendinio „Manchester United“  žaidėjo Bobby Charltono rekordą (758 rungtynės „raudonųjų velnių“ sudėtyje).

Teisėjas L. Michelis pridėjo dvi minutes, bet ir per jas santykių komandoms išsiaiškinti nepavyko. Kova persikėlė į pratęsimą.

Tik prasidėjus pratęsimui pirmąjį keitimą atliko ir „Chelsea“ klubas – F. Maloudą pakeitė S. Kalou.

Pasipildę šviežiomis jėgomis „mėlynieji“ vos neišsiveržė į priekį – 93 min. po sumaišties „Manchester United“  baudos aikštelėje F. Lampardas kaire koja kamuolį sukirto į E. Van Der Saro vartų skersinį.

Matydamas, kad jo ekipa visiškai dominuoja, „Chelsea“ strategas iš Izraelio A. Grantas nusprendė žaisti „va bank“ ir nelaukti vienuolikos metrų baudinių loterijos. Aikštėje vietoj saugo J. Cole‘o pasirodė puolėjas N. Anelka.

Vis tik tokia rizika galėjo labai brangiai kainuoti, nes iš letargo miego prabudę „Manchester United“ futbolininkai vos nepasiuntė varžovų į nokautą – po R. Giggso smūgio iš arti kamuolį iš tuščių vartų paskutinę akimirką ištraukė J. Terry‘s.

101 min. vietą aikštėje W. Rooney  užleido portugalui Nani.

„Chelsea“ gynyboje atsiradusiomis spragomis „raudonieji velniai“ pamėgino pasinaudoti ir kitos atakos metu, bet pavojų po C. Tevezo smūgio neutralizavo patikimai sužaidęs  P. Čechas.

Didžiąją antrojo pratęsimo kėlinio dalį kova vyko aikštės viduryje. Abi ekipos mintyse jau laukė vienuolikos metrų baudinių serijos ir strimgalviais į puolimą nesiveržė.

Be ceremonijų nugriovęs N. Anelką geltoną kortelę užsidirbo N. Vidičius, bet desperatišką D. Drogbos smūgį iš bemaž 30 metrų E. Van Der Saras galėjo leisti sau prabangą palydėti tik akimis.

Artėjant pratęsimui į pabaigą žaidėjai nebeatlaikė įtampos ir nusprendė santykius išsiaiškinti kumščiais. Kilo masinis susistumdymas, po kurio raudoną kortelę prieš savo akis išvydo „Chelsea“ puolėjas D. Drogba, o dar porą žaidėjų buvo „apdovanoti“ geltonomis kortelėmis.

Per likusias penkias minutes „Chelsea“ futbolininkai „marinavo" laiką ir rezultatas nebepasikeitė. Nugalėtoją lėmė 11 metrų baudinių serija.

C. Tevezas apgavo P. Čechą – 1:0. M. Ballackas irgi buvo tikslus – 1:1.

M. Carrickas taiklus – 2:1. J. Belletis šaltakraujiškai – 2:2.

C. Ronaldo nepergudravo P. Čecho – 2:2. F. Lampardas išvedė komandą į priekį – 2:3.

O. Hargreavesas įkalė į viršutinį kampą – 3:3. A. Cole’as sunkiai, bet nuginklavo vartininką – 3:4.

Nani  išsaugojo viltis „Manchester United" – 4:4. J. Terry’s  paslydo ir nepataikė į vartus – 4:4.

Andersonas smūgiavo per vidurį, bet įmušė  – 5:4. S. Kalou užtikrintai – 5:5.

R. Giggsas pergudravo P. Čechą – 6:5. N. Anelka suklydo – 6:5.