Lionelio Messi žaidimas trečiadienio vakarą Glazge buvo nepakartojamas. 20-metis “Barcelona” puolėjas iš Argentinos įmušė du įvarčius į “Celtic” vartus, lėmusius ispanų klubo pergalę 3:2 per Čempionų lygos aštuntfinalio pirmąsias rungtynes.

Per šešias žaistas rungtynes įmušęs 6 įvarčius L.Messi tapo Čempionų lygos snaiperių klasifikacijos lyderiu. Po 5 kartus varžovų vartininkus yra “nuginklavę” Stevenas Gerrardas (“Liverpool”), Zlatanas Ibrahimovičius (“Inter”), Cristiano Ronaldo (‘Manchester United”).

Dėl traumos 2,5 mėnesio negalėjęs rungtyniauti 169 centimetrų ūgio L.Messi buvo komandos žaidimo siela ir įmantrių kombinacijų iniciatoriumi. “Barcelona” gynėjų ir vartininko Viktoro Valdeso klaidos leido šeimininkams pirmąjį kėlinį laimėti 2:1. Bet  po pertraukos “Barsos” efektingų atakų kaleidoskopas škotams nepaliko jokių vilčių išsigelbėti. Thierry  Henry, už kurį prieš šį sezoną “Barcelona” Londono “Arsenal” sumokėjo 32 mln. eurų,  antrąjį išlyginamąjį įvartį galima pavadinti futbolo šedevru.
“Atsakomosios rungtynės “Camp Nou” stadione bus tik formalumas”, - pripažino “Celtic” vartininkas iš Lenkijos Arturas Borucas, trečiadienį ne kartą gelbėjęs komandą nuo įvarčių.

Tokiu pat rezultatu – 3:2 – Stambulo “Fenerbahce” Turkijoje palaužė “Sevilla”. Tačiau minimalus pralaimėjimas išvykoje ir varžovų aikštėje įmušti du įvarčiai ispanų klubui palieka geras galimybes kovoti dėl kelialapio į ketvirtfinalį. Dar aukščiau kotiruojasi “Milan” ir “Manchester United” akcijos, nors šie Europos futbolo grandai per savo pirmąsias aštuntfinalio dvikovas varžovų aikštėse vos išvengė pralaimėjimų.

Čempionų lygos nugalėtojų titulą ginantis “Milan” beveik per visas rungtynes buvo prispaustas prie savo vartų per varžybas Londone su “Arsenal”.  Traumų išretinta jauna trenerio Arseno Wengero komanda atakavo daug ir buvo arti pergalės. Likus keliolikai sekundžių iki mačo pabaigos po “Arsenal” atakų lyderio  iš Togo Emmanuelio Adebayro smūgio kamuolys pataikė į “Milan” vartų virpstą. Nulinės lygiosios.

Pastaruoju metu Prancūzijos čempionate pergalingą tempą praradęs Liono “Olympique” po Karimo Benzema įvarčio pirmavo prieš “Manchester United”. Anglai išsigelbėjo likus trim minutėms iki dvikovos pabaigos. Įvartį įmušė argentinietis Carlosas Tevezas, kurį Mančesterio klubo strategas Alexas Fergusonas į aikštę įleido 65-ąją minutę. 1:1.