Penktadienį vakare Paryžiaus „Stade de France“ stadione vyko Prancūzijos taurės („Coupe de France“) finalas, kuriame susitiko „Bordeaux“ ir „Evian“ ekipos. Finalą po įnirtingos kovos rezultatu 3-2 laimėjo „Bordeaux“ klubas.

Bordo miesto klubas jau nuo mačo pradžios bandė įrodyti savo favorito statusą. Ekipos puolėjas Cheickas Diabete jau 4 minutę turėjo progą pasižymėti, tačiau jo smūgį atlaikė vartininkas Bertrandas Laquaitas. Tačiau taip aktyviai pradėję rungtynes, „Bordeaux“ įpusėjus kėliniui nurimo ir daug progų nesukūrė.

Artėjant pertraukai „Bordeaux“ vėl atsigavo ir 39 minutę jie išsiveržė į priekį. Po puikaus Mariano perdavimo C.Diabete išbėgo vienas prieš vartus ir nesunkiai suklaidinęs vartininką pasiuntė kamuolį į vartus.

Kėlinio pabaigoje galingą smūgį atliko Henri Saivetas, bet „Evian“ vartininkas į tai sureagavo ir neleido varžovams padidinti savo persvaros. Pats „Evian“ klubas pirmajame kėlinyje nesugebėjo sėkmingai pralaužti Bordo ekipos gynybos ir rimtų progų beveik nesukūrė.

Antrojo kėlinio pradžioje C.Diabete galėjo padidinti savo ekipos pranašumą, visgi puolėjas nerealizavo teisėjo paskirto vienuolikos metrų baudinio. Šiame finale pasiteisino nerašyta futbolo taisyklė: „neįmuši tu – įmuš tau“, kadangi 51 minutę „Evian“ išlygino rezultatą. Po Danielio Wasso perdavimo įvartį iš arti pelnė Yannickas Sagbo

Visgi Bordo miesto ekipa jau po kelių minučių vėl išsiveržė į priekį. Po standartinės situacijos kamuolį į vartus pasiuntė Henri Saivetas. Dar po kelių minučių „Bordeaux“ ir vėl surengė pavojingą ataką prie varžovų vartų, bet šį kartą jiems pavyko apsiginti. Kiek vėliau kamuoliui į „Evian“ vartus neleido įkristi ir komandos gynėjas, kuris stovėjo ant vartų linijos.

Bordo klubas ir toliau spaudė savo varžovus, bet „Evian“ pavyko atlaikyti šią atakų bangą, o 70 minutę jie dar kartą išlygino rezultatą. Šį kartą tikslų perdavimą atliko Saberas Khelifa, o dar vieną įvartį iš arti įmušė Brice‘as Dja Djedje. Po šio įvarčio „Evian“ stengėsi nepaleisti iniciatyvos, bet kiti ekipos smūgiai skriejo pro šalį.

Antrajam kėliniui artėjant link pabaigos „Bordeaux“ vėl susigrąžino iniciatyvą į savas rankas, visgi „Evian“ ilgą laiką sėkmingai gynėsi. Tačiau 89 minutę po Nicolaso Maurice-Belay perdavimo C.Diabete vėl atsidūrė vienas prieš vartininką ir dar kartą jį įveikė.

Kaip paaiškėjo vėliau, „Evian“ pritrūko laiko dar kartą išlyginti rezultatą ir „Bordeaux“ iškovojo Prancūzijos taurę, kuri yra ketvirtoji per ekipos istoriją. Bordo miesto ekipa taip pat laimėjo bilietą į UEFA Europos lygą, todėl kitame sezone „Bordeaux“ galės varžytis ir Europoje.

Prancūzijos taurės finalas:

„Bordeaux“ 3 – 2 „Evian“ 39‘ [1 – 0] Cheick Diabete 48‘ Cheick Diabete („Bordeaux“) – nerealizavo 11 metrų baudinio 51‘ [1 – 1] Yannick Sagbo 53‘ [2 – 1] Henri Saivet 70‘ [2 – 2] Brice Dja Djedje 89‘ [3 – 2] Cheick Diabete