Pirmosiose Ispanijos čempionato finalo serijos rungtynėse pergalę iškovojo Madrido „Real“ krepšininkai.

Karališkasis klubas išvykoje 88:75 (30:17, 19:14, 25:20, 14:24) nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą ir Roko Jokubaičio atstovaujamą Barselonos „Barcelona“ ekipą. Ispanijos lygos finalai žaidžiami iki trijų pergalių ir dabar „Real“ yra priekyje 1:0.

Šiame mače Madrido klubas vis dar vertėsi be savo vyriausiojo trenerio Pablo Laso, kuris visai neseniai patyrė infarktą. Nors strategas jau buvo pasirodęs komandos treniruotėse, tačiau rungtynėse jo vietą vis dar užėmė asistentas Chusas Mateo.

Rungtynių pradžioje „Real“ iškart ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas ir įgijo 13 taškų pranašumą – 30:17.

Nors antrajame kėlinyje šiurpią traumą patyrė Madrido komandos aukštaūgis Anthony Randolphas, tačiau svečiai ir toliau didino persvarą, kuri po dviejų kėlinių siekė net 18 taškų – 49:31.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė ir „Real“ prieš lemiamą kėlinį turėjo pirmavo daugiau negu užtikrintai – 74:51.

Vis tik „Barcelona“ baltos vėliavos nekėlė ir kėlinį pradėjo spurtu, o po R. Jokubaičio dvitaškio ekipas skyrė jau tik 11 taškų – 63:74.

Madrido klubo varžovų atkarpa 12:0 iš vėžių neišmušė ir netrukus jie vėl padidino persvarą – 78:63.

Per likusį laiką svečiai pergalės iš rankų neišleido.

R. Jokubaitis buvo itin efektyvus šeimininkų spurto metu ir per 13 minučių pelnė 8 taškus (2/2 dvit., 1/4 trit.,1/2 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 9 naudingumo balus.

Nugalėtojams Gabrielis Deckas pelnė 18 taškų (5 atk. kam.), Adamas Hanga pridėjo 16 (6 rez. per.), Fabienas Causeuras – 15 (3/8 trit.), Guerschonas Yabusele – 11 (9 atk. kam.).

Pralaimėjusiems Nicolasas Laprovittola įmetė 15 taškų, Nikola Mirotičius pridėjo 13 (6 atk. kam.), Kyle’as Kuričius – 12 (2/7 trit.).