Lilyje (Prancūzija) vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Play In Challenger“ vyrų teniso turnyre antradienį startavo 31-erių lietuvis Ričardas Berankis (ATP-87). Pirmoji Lietuvos ir turnyro raketė R.Berankis vienetų varžybų starte per 1 valandą 50 minčių 6:0, 5:7, 6:1 nugalėjo 23-ejų prancūzą Evaną Furnessą (ATP-283).

Pirmąjį setą R.Berankis sužaidė kaip iš natų. Taškais lietuvis setą laimėjo net 25:8, realizavo 3 iš 6 „break pointų“, varžovui neleido net pagalvoti apie deficito sumažinimą ir įteikė jam „riestainį“. Setas truko vos 20 minučių.

Tuo metu antrasis setas nebesiklostė taip sklandžiai. Iš pradžių lietuvis pirmavo 4:2, bet antrą kvėpavimą įgavęs prancūzas atsitiesė ir audringai palaikomas sirgalių grįžo į kovą. Mačo tempą praradęs R. Berankis setą pralaimėjo rezultatu 5:7.

Patyręs šaltą dušą R. Berankis nesutriko ir trečiajame sete vėl demonstravo kokybišką žaidimą. Lietuviui sunkesni buvo tik keli pirmieji geimai, o tada jis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas, nesuteikė E.Furnessui „break pointų“ ir spurtu 5:0 baigė mačą.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą.

Pergalę iškovojęs lietuvis pelnė 8 ATP vienetų reitingo taškus ir 1100 eurų. Antrajame rate R. Berankis susitiks su vokiečiu Tobiasu Kamke (ATP-292), kuris 6:2, 6:4 nugalėjo tautietį Henrį Squire'ą (ATP-377).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Lilyje prizų fondą sudaro 67,96 tūkst. eurų.