Kauno „Žalgiris“ (7/22) per dvigubą Eurolygos savaitę pergalių neiškovojo. Žalgiriečiai ketvirtadienio vakarą namuose 71:85 nusileido Eurolygos čempionams Stambulo „Anadolu Efes“ (15/14)krepšininkams.

Antradienį žalgiriečiai namuose pripažino Pirėjo „Olympiakos“ pranašumą 73:84.

Beje, šiandien istorine ribą peržengė kauniečių kapitonas Paulius Jankūnas. Jis rungtynėse perkopė 2000 atkovotų kamuolių ribą. Pagal sugriebtus kamuolius jis yra vienvaldis lyderis per visą turnyro istoriją.

Šio vakaro mače Stambulo ekipa žaidimo gijas savo rankose laikė nuo rungtynių pradžios. Susitikimą jie pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako.

Šeimininkams pavyko rezultatą išlyginti, bet svečiai vėl greitai atitrūko. Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ susidūrė su problemomis puolant, kai neišnaudojo gerų šansų pasižymėti.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ tuo naudojosi ir išliko priekyje, o skirtumas netrukus pasiekė ir dviženklį (41:30).

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė. „Anadolu Efes“ po truputį bėgo, o žagiriečiai strigo puolime ypač trečiajame kėlinyje.

Po kelių dūrių iš toli svečiai jau buvo priekyje net 49:30. Toliau skirtumas išliko panašus. Trečią kėlinį kauniečiai pralaimėjo net 10:24. Arena ir tribūnos atrodė nuščiuvusios tokios įvykių eigos.

Vis dėlto kauniečiai dar nebuvo sudėję ginklų. Atsirišus krepšiui jie dar bandė artėti prie varžovų.

Ketvirtąjį kauniečiai pradėjo spurtu 9:0. Tačiau savo klasę čia pat parodė „Anadolu Efes“, kurie sėkmingai į tai atsakė.

Šeimininkams per lemiamą kėlinį pavyko sumažinti atsilikimą, bet galutinę pergalę vis vien šventė „Anadolu Efes“.

Kauniečius į priekį vedė T. Cavanaugh, surinkęs 22 taškus. Tai naujas jo asmeninis rezultatyvumo rekordas Eurolygoje.

A. Milaknis pridėjo 13 taškų.

Varžovų gretose rezultatyviausiai žaidė buvęs žalgirietis V. Micičius. Serbas pelnė 20 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perddavimus.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 22 (7 atk. kam..), Artūras Milaknis 13 (3/6 trit.), Joshas Nebo 12 (8 atk. kam.), Edgaras Ulanovas (5 rez. per.) ir Nielsas Giffey  po 6, Lukas Lekavičius 5, Tai’us Websteris 3, Marekas Blaževičius ir Janis Strelniekas po 2.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 20, Rodrigue’as Beaubois 15, Tiboras Pleissas 12, Bryantas Dunstonas 11 (6 atk. kam.), Shane’as Larkinas 10 (8 rez. per.), Adrienas Moermanas 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: Žalgiris“ 71:85 „Anadolu Efes“ (19:23, 11:18, 10:24, 31:20)

N. Giffey įmetą tritaškį, čia pat du taškus su pražanga pelno T. Cavanaugh (47:70). 9:0 spurtas ir varžovai prašo pertraukėlės.

Kauniečiams pagaliau atsirišo krepšys, bet koją kišą nenusiimti kamuoliai. Po jų svečiai pelno per daug taškų. Įpusėjus kėliniui Stambulo ekipa priekyje 74:58.

Stambulo ekipa išlaikė pranašumą. Žalgiriečiams šiandien tenka pripažinti pralaimėjimą, nors ketvirtąjį kėlinį jie laimėjo 31:20.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 40:65 „Anadolu Efes“ (19:23, 11:18, 10:24)

Per dvi minutes vaizdas aikštėje kol kas toks pats.. Žalgiriečiai labai stringa puolime, o varžovai po truputį bėga į priekį. A. Moermanas pataiko tritaškį, Shane'as Larkinas netrukus padaro tą patį.

Svečiai jau pirmauja net 49:30.

T. Cavanaugh du taškai su pražanga kiek prabudina sirgalius. Tačiau kauniečių žaidimas labai banguoja, kelias atakas keičia apmaudžios klaidos.

T. Pleissas pelno keturis taškus paeiliui.. skirtumas tik auga. „Anadolu Efes“ pirmauja net 65:40..

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 30:41 „Anadolu Efes“ (19:23, 11:18)

Puikių progų neišnaudoja žalgiriečiai. Artūras Milaknis kelis sykius metė visiškai laisvas  „Anadolu Efes“ po dar kelių rezultatyvių atakų vis dar pirmauja (28:21).

Apmaudžai klysta „Žalgiris“. Leidžama varžovams bėgti. Įpusėjus kėliniui J. Zdovcas prašo minutės pertraukėlės, jo auklėtiniams atsiliekant 23:32.

„Žalgiris“ vis stringa puolime.. Areną pagaliau kiek pažadina tolimas A. Milaknio metimas! Bet kauniečiai turi problemų, o Stambulo ekipa tuo pasinaudojusi po dviejų kėlinių pirmauja 41:30.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 19:23 „Anadolu Efes“

Svečiai sėkmingiau pradeda mačą, pelnydami penkis taškus be atsako (5:0.) Bet prabunda ir žalgiriečiai, o po sunkaus Tai Websterio tolimo metimo šeimininkai priartėja iki 7:9.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ rezultatą išlygina (11:11). Sunkiai kol kas sekasi sulaikyti buvusį žagirietį Vasilije Micičių. Serbas pelnė jau aštuonis taškus, o svečiai priekyje 18:13.

Lukas Lekavičius! Kauniečiai klysta, bet kėliniui artėjant prie pat pabaigos gynėjas smeigia tolimą metimą. Žalgiriečiai vis dar atsilieka 19:23.