Be vyriausiojo trenerio ir pagrindinio sunkiojo krašto puolėjo likusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ apgynė namų tvirtovę. Rungtynių pabaigoje 14:0 spurtavę pasvaliečiai 80:73 (17:13, 23:29, 21:19, 19:12) palaužė „Šiaulius“.

Ši pergalė leido pasvaliečiams bent laikinai išsikrapštyti iš turnyrinės lentelės dugno.

„Šiauliai“ gavo staigų niuksą. Nors šiauliečiai turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau pasvališkiai greitai sugrįžo į rungtynes, o antrojo kėlinio pradžioje jau didino pranašumą iki 7 taškų. Tada sekė rungtynių tėkmę pakeitęs veiksmo trileris.

Mike‘as Bruesewitzas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą, o už ginčus su teisėjais gavo ir techninę nuobaudą. Taip aukštaūgis buvo priverstas sėstis ant suolo labai ilgam laikui. Neištvėręs tiradą į teisėjus paleido ir „Pieno žvaigždžių“ vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas.

Technine pražanga nubaustas namų komandos treneris vėliau spyrė į reklaminį stendą ir teisėjai G. Petrausko vėl negailėjo – nubaudė antrąją technine pražanga ir išvarė iš aikštės. Nuo antrojo kėlinio vidurio Pasvalio ekipai vadovavo Virginijus Sirvydis.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos ekipos žaidė taškas į tašką. Dažniausiai besivejančių vaidmenyje buvusios „Pieno žvaigždės“ lemiamu metu kilo į šturmą. 10:0 spurtas ir triuškinantys Pauliaus Petrilevičiaus bei Trevoro Thompsono judesiai po krepšiu žlugdė „Šiaulius“.

Negana to, 5 asmenines pražangas užsidirbo saulės miesto lyderis Evaldas Šaulys bei Keronas Deshieldsas.

Likus 90 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Pieno žvaigždės“ turėjo 4 taškų pranašumą, kurio neišbarstė iki finalinio švilpuko.

Įspūdingus pasirodymus surengė pasvaliečių aukštaūgiai P. Petrilevičius ir Trevoras Thompsonas. Jie abu pelnė po 16 taškų, o T. Thompsonas pasižymėjo ir dvigubu dubliu – atkovojo 12 kamuolių.

T.Thompsonui tai buvo naudingiausios sezono rungtynės (29 naud. bal.)

Šiaulių gretose išsiskyrė Benas Griciūnas. Vidurio puolėjas pelnė 7 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“ šeštadienį aikštėje pasirodė stipriai nukraujavusios. Komandai negalėjo padėti du svarbūs rotacijos žaidėjai Arvydas Šikšnius ir Laimonas Kisielius.

„Pieno žvaigždės“: T. Thompsonas (12 atk. kam., 29 naud. bal.) ir P. Petrilevičius (8 atk. kam.) po 16, Johnas Gillonas 13 (6 rez. perd.) taškų.

„Šiauliai“: E. Šaulys 16, Akeemas Wrightas 14 (4/14 trit.), Keronas Deshieldsas 10 taškų.