FIBA Europos taurės finale Rygos "Barons-LMT" (Latvija) komanda su dviem lietuviais po dramatiškos kovos nugalėjo Monso Eno "Dexia" (Belgija) ekipą rezultatu 63:62 (23:15, 12:13, 17:21, 11:13). Giedrius Gustas buvo išrinktas naudingiausiu finalinio ketverto varžybų žaidėju.

Rungtynės klostėsi itin permainingai. Pirmoje dvikovos pusėje iniciatyva priklausė Latvijos ekipai, kuri nuolat pirmavo (44:32). Belgams pavyko perimti rungtynių kontrolę į savo rankas – jie laimėjo atkarpą 16:4 ir “Barons-LMT” pranašumas ištirpo iki keturių taškų.

Ketvirtame kėlinuke “Dexia” ekipa išsiveržė į priekį, tačiau Demetriuso Alexanderio ir G.Gusto dėka latvių komanda vėl grąžino sau pranašumą. Paskutinėmis dvikovos akimirkomis komandas skyrė trys taškai ir “Dexia” turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau G.Gustas spėjo laiku prasižengti bei neleisti varžovams atakuoti iš toli. Tai buvo penktoji gynėjo pražanga.

G.Gustas per 28 minutes pelnė 17 taškų (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 3 kamuolius, po kartą perėmė kamuolį ir blokavo varžovų metimą ir išnaudojo pražangų limitą.

Dainius Adomaitis per 28 minutes prametė tris dvitaškius ir vieną tolimą metimą, tačiau atkovojo 7 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo ir kartą prasižengė. Armandas Škelė pridėjo 13 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

“Dexia” gretose rezultatyviausiai žaidė po 13 taškų pelnę Travisas Conlonas ir Nate’as Reinkingas, Andrew Sullivanas pridėjo 12 taškų.