„Barcelona“ treneris Xavi ir žaidėjas Raphinha užsidirbo po raudoną kortelę, o Ispanijos čempionai naująjį „La Liga“ sezoną pradėjo nuo sunkių lygiųjų 0:0 prieš „Getafe“.

42-ą minutę raudoną kortelę Raphinha užsidirbo už grubų veiksmą bei smūgį alkūne.

Tuo tarpu Xavi prieš save šią kortelę išvydo 70-ą minutę, kai ragino teisėjus paskirti 11 metrų baudinį.

Raudoną kortelę prieš save išvydo ir „Getafe“ žaidėjas Jaime‘as Mata, kai 57-ą minutę užsidirbo antrą geltoną kortelę.

Po rungtynių Xavi pažėrė kritikos teisėjams ir teigė, kad tai kenkia lygos produktui. Pasak Xavi, teisėjas Cesaras Soto buvo pernelyg atlaidus „Getafe“ komandai ir teigė, jog Xavi „išgalvojo“ rankos smūgį prieš Gavi, kad „Barca“ negautų vėlyvo 11 metrų baudinio už Ronaldo Araujo pražangą.

„Normalu, kad žmonės nenori žiūrėti futbolo, kai buvo tokios rungtynės. Jeigu tai yra lygos produktas, kurį mes parduodame, tai yra visiška gėda. Tokia yra šio vakaro žinia. Visi tai matė. Reikia tai pasakyti, nes mes neturime tylėti.

Teisėjas leido įvairius dalykus, o pasitaikius pirmai galimybei išvijo mane iš aikštės ir sugalvojo Gavi žaidimą ranka. Laiko švaistymas buvo gėdingas. Reikėjo stabdyti laikrodžius, nes tai buvo juokinga“, – po rungtynių sakė Xavi.

„Barceloną“ įsiutino keli incidentai, kurie apsiejo be nuobaudų, įskaitant du smūgius į kūną iš Damiano Suarezo, kuris sukūrė priešišką atmosferą rungtynėse, dėl kurios, pasak Xavi, buvo pašalintas Raphinha.

„Raphinha“ raudona kortelė yra visa ko kolmunacija. Teisėjai leido jiems to, ko neleido mums. Jie švaistė laiką ir trukdė žaidimą. Toks yra jų žaidimas, tai normalu, bet atsakomybė tenka teisėjams. Man to buvo per daug. Mes pametėme galvas, o Raphinha suklydo, bet todėl, kad įvyko daug dalykų“.

Dar viena drama įvyko 13-ą antro kėlinio pridėto laiko minutę, kai Soto tikrino aikštės pusėje esantį monitorių dėl galimo 11 metrų baudinio, tačiau prieš pražangą buvo užfiksuotas Gavi žaidimas ranka.

„Visiškai to nematau“, – sakė Xavi. „Jeigu tai nėra aiškus žaidimas ranka, tai neturėtų būti švilpiama. Būtent tai jie mums pasakė per teisėjų susirinkimą šią savaitę. O tada jie duoda tai Gavi. Jie sugalvojo tą žaidimą ranka, štai kaip tai veikia“.

Tuo tarpu „Getfae“ treneris Jose Bordalas sakė, kad Xavi komentarais siekė užglaistyti savo komandos prarastus taškus jau pirmose „La Liga“ sezono rungtynėse.

„Nemanau, kad Xavi daro meškos paslaugą lygai. Manau, kad jo komentarai yra būdas pateisinti tai, kad jie nelaimėjo rungtynių su tokia sudėtimi, kokią turi. Nesutinku su jo kaltinimais teisėjams. Nemanau, kad jie mums buvo naudingi“, – sakė J.Bordalas.