Pergalingai Ispanijos pirmenybių atkrintamosiose startavo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“.

Katalonai ketvirtfinalyje namų arenoje 84:74 (26:18, 14:20, 20:12, 24:24) palaužė Badalonos „Joventut“ ir serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

Komandos apsikeitė spurtais pirmojoje rungtynių pusėje, o antroji jau priklausė Barselonos klubui. Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų pasiekė 16 taškų (73:57) ir nugalėtojas tapo aiškus.

„Barcelona“ vairas šiame mače priklausė skirtingų kartų atstovams. Rezultatyviausiais komandoje tapo 20-metis Leandro Bolmaro ir 40-metis Pau Gasolis, pelnę atitinkamai 16 ir 14 taškų.

Klubo gynybą ženkliausiai kankino ilgametis komandos žaidėjas Ante Tomičius. Į Badaloną persikėlęs kroatas per 25 minutes pelnė 17 taškų (8/12 dvitaškių, 1/6 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, po 5 kartus suklydo ir prasižengė bei surinko 12 naudingumo balų.

Ekipos rungtynes pasitiko su skirtingu pasirengimu. „Barcelona“ dar sekmadienį žaidė Eurolygos finale, o „Joventut“ pastarąjį susitikimą sužaidė dar gegužės 23-ąją.

Antrasis serijos mačas Badalonoje įvyks jau ketvirtadienį.

„Barcelona“: Leandro Bolmaro 16 (4 rez. perd., 5/5 dvitaškių), Pau Gasolis 14 (6 atk. kam.), Cory Higginsas 12, Nikola Mirotičius (7/8 baudų metimų) ir Rolandas Šmitas (2/2 tritaškių) po 11, Brandonas Daviesas 7.

„Joventut“: Ante Tomičius 17 (8 atk. kam.), Nenadas Dimitrijevičius (7/11 dvitaškių) ir Vladimiras Brodziansky po 16, Pau Ribasas 11 (7 atk. kam.), Xabi Lopezas-Arostegui 6.