Vilniaus ledo ritulio komanda „Baltica“ pirmosiose rungtynės namuose sutriuškino varžovų iš Rusijos klubą „Klin“ rezultatu 9:0 (4:0, 4:0, 1:0), teigiama pranešime spaudai.

Įvarčius Lietuvos komandai pelnė Robertas Mikesas (3min., 20min., 32min.), Richardas Pinka (6min.), Andrejus Židkovas (7min.), Leonidas Kozlovas (27min.), Pavolas Fančovičius (28min.), Borisas Rejžekas (40min.) ir Ilja Afanasijevas ( 58 min.).

Šiose varžybose „Baltica“ parodė labai greitą kombinacinį žaidimą, pasižymėjusį „uraganinėmis“ atakomis. Rusijos komandos vartai jau per pirmąsias 7 žaidimo minutes buvo nokautuoti tris kartus iš eilės. Tai buvo pirmos varžybos, kuomet „Balticos“ vartai liko „sausi“. Itin sėkmingai ir patikimai juose sužaidė Lietuvos komandos vartininkas Nikiforas Ščerba bei pirmą kartą debiutavęs ir dar aštuoniolika metų neturintis vartininkas Vladislavas Kuzminas.

Rungtynėse itin pasižymėjo legionierius iš Slovakijos Robertas Mikesas. Jis „atidarė“ įvarčių lietų pirmuoju savo įvarčiu, kurį pelnė suskubęs pirmasis prie vartininko atmušto ritulio. Antrasis jo įvartis tolimu metimu pasiekė varžovų vartus paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę, o paskutinis – laimėjus jėgos dvikovą prie vartų su varžovų gynėjais.

„Baltica“ vyriausiojo trenerio Dmitrijaus Medvedevo teigimu, R. Mikesas sužaidė labai gerai ir prie to ženkliai prisidėjo itin tikslūs komandos narių perdavimai, išvedantys metimams prieš vartus.

„Esu itin patenkintas tinkamu komandos nusiteikimu, kuris jautėsi jau nuo pat ryto. Ypač džiugina tai, kad

kad komanda varžybų metu pilnai išpildė tai, kas buvo atliekama per treniruotes, tad atidirbtos kombinacijos šiandien tapo įvarčiais. Dabar svarbu, kad komanda neatsipalaiduotų, nes prieš akis dar du susitikimai su „Klin“, –  po varžybų komentavo D. Medvedevas.

Treneris dar pažymėjo, kad šios dienos varžybose komanda jau nebekartojo ankstesnių opių klaidų, tad žaidėjai užsidirbo ženkliai mažiau baudų minučių, o antrąjį kėlinį, kuris neretai pasižymėdavo „mažesnėmis apsukomis“, sužaidė nepalyginamai geriau.

Artimiausi HC „Baltica“ ir „Klin“ susitikimai vyks šį penktadienį 19 val. ir šeštadienį 17 val. Vilniaus Pramogų arenoje, adresu Ąžuolyno g. 9. Kitos varžybos namuose bus lapkričio 10-ą, 12-ą ir 13-ą dienomis su Penzos „Dizelist“. Tai bus paskutinės HC „Baltica“ rungtynės namuose šiais metais. Oficiali klubo svetainė www.hcbaltica.lt.