Vilniaus „Baltica“ komanda žemyninėse jaunimo ledo ritulio (MHL) varžybose po baudinių serijos 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) įveikė OGI ekipą, kuriai revanšavosi už šeštadienio nesėkmę. Paskutiniame kėlinyje šeimininkams pirmaujant 2:0, Lietuvos komanda nepalūžo ir išplėšė dramatišką pergalę.

HC „Baltica“ vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas iškovotą pergalę pavadino itin reikšminga. Trenerio teigimu, vaikinai parodė tvirtą charakterį ypač po trečiajame kėlinyje įvykusios šiurkščios teisėjo klaidos, po kurios jie ne tik nepalūžo, bet dar labiau susitelkė ir „perlaužė“ rungtynių eigą, teigiama pranešime spaudai.

„Pirmą kartą per visą savo karjerą susidūriau su tokiu neobjektyviu teisėjo sprendimu, kokį trečiajame kėlinyje priėmė arbitras iš Rusijos Voskresensko miesto: pažiūrėjęs jam pasirodžiusio ginčytino epizodo kartojimą, jis atšaukė mūsų visiškai „švarų“ įvartį ir įskaitė nepelnytą varžovų. Aiškiai matėsi, kad ritulys praskriejo šalia mūsų vartų ir tik rikošetu atsimušęs nuo borto lietė vartų tinklelį, tačiau teisėjo nuomone vartų tinklelis buvo praplyšęs, tad vietoj turėjusio tapti rezultato 1:1, buvo 0:2. Džiaugiuosi, kad tokia neteisybė tik dar labiau užvedė mūsų komandą“,  – sakė D.Medvedevas.

Vakar pirmąjį susitikimą išvykoje su Odincovo OGI ekipa Vilniaus „Baltica“ pralaimėjo rezultatu 2:3 (0:1, 1:1, 1:1). Nors tai buvo trečioji Lietuvos komandos nesėkmė MHL pirmenybėse, tačiau per 10 rungtynių 21 tašką iškovojusi „Baltica“ išliko MHL B grupės Vakarų diviziono lydere. Pasibaigus šios dienos varžyboms, HC „Baltica“ dar papildė savo taškų sumą. Už laimėjimą po baudinių serijos skiriami du taškai, tad MHL pirmenybių B grupės Vakarų zonoje pirmaujantys „Baltica“ ritulininkai po 11 žaistų rungtynių iš viso turi 23 taškus.

Šios dienos varžybų pirmajame kėlinyje daugiau atakavo „Baltica“ žaidėjai. Jie ritulį į varžovų vartus metė 11 kartų, tačiau nesėkmingai. 12-minutę po ritulininkų susidūrimo prie šeimininkų vartų traumą gavo Odincovo komandos vartų sargas ir toliau tęsti rungtynių negalėjo – jis buvo pakeistas.

Antrojo kėlinio pradžioje, 23-ą minutę Aleksejus Kolendinas pelnė pirmąjį OGI įvartį. Tuo metu „Baltica“ ritulininkai žaidė keturiese, nes iš aikštelės buvo pašalintas Andrejus Burakovas. Šiame kėlinyje iniciatyva priklausė Rusijos komandai, o mūsiškiai į varžovų vartus metė tik tris kartus.

45-ą minutę teisėjas po Ivano Ragulino metimo, nors ritulys praskriejo šalia vartų, įskaitė varžovų įvartį – 0:2. 48-ą minutę HC „Baltica“ legionierius iš Slovakijos Richardas Pinka, išnaudojęs vieno žaidėjo kiekybinę persvarą, sušvelnino rezultatą – 1:2. Netrukus po to, 51-ą minutę, R.Pinka po individualios atakos pelnė antrąjį įvartį ir išlygino rezultatą – 2:2.

Lygiosiomis pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, buvo skirtas penkių minučių pratęsimas. Jo metu nie vienai komandų nepavyko pasiekti įvarčių, tad nugalėtojas paaiškėjo po baudinių (bulitų) serijos. Vienintelį baudinį realizavo „Baltica“ puolėjas Leonidas Kozlovas. Mūsų ekipos vartininkas Nikiforas Ščerba atrėmė keturis bulitus.

Antradienį „Baltica“ su OGI susitiks trečią kartą. Artimiausios komandos rungtynės namuose – lapkričio 2, 4 ir 5 dienomis vyksiantys susitikimai su Rusijos komanda „Klin“. Varžybos vyks Vilniaus Pramogų arenoje adresu Ąžuolyno g. 9.  Bilietais į varžybas prekiauja bilietai.lt. Oficiali klubo svetainė www.hcbaltica.lt.

Rungtynių statistika:

Odincovo OGI (Rusija) – Vilniaus „Baltica“ 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)

Įvarčiai:

OGI: 23 min. A.Kolendinas - 1:0, 45 min. I.Ragulinas - 2:0, 48 min.

Baltica: R.Pinka (D.Jaško, B.Rejžekas) - 2:1, 51 min. R.Pinka - 2:2. Baudinį realizavo L.Kozlovas.