Neplanuotos intrigos „Euro 2020“ aštuntfinalyje prisidarė vieni turnyro favoritų italai. Roberto Mancini auklėtiniai Londone po pratęsimo 2:1 (0:0, 0:0) palaužė kovingumą rodžiusią Austriją.

Italijos rekordinė atkarpa šiandien sugriuvo. Roberto Mancini auklėtiniai net 11 rungtynių iš eilės nepraleido įvarčio. Tačiau išlieka labai solidi 31 iš eilės pergalių serija.

Kitame etape italų laukia belgų arba portugalų išbandymas.

Grupės etape nei viena komanda neturėjo realesnių šansų pasipriešinti italams – 3:0 prieš Turkiją ir Šveicariją, 1:0 prieš Velsą. Italai iki atkrintamųjų neleido suabejoti savo pajėgumu, tačiau šeštadienį vakare pirmą kartą kilo problemų.

Austrai pirmajame kėlinyje neutralizavo didžiąją daugumą varžovų progų. Realiausią galimybę pasižymėti 32-ąją minutę turėjo Ciro Immobile. Puolėjas iš maždaug 25 m paleido šūvį į kairįjį viršutinį vartų kampą. Austrijos vartininkas Danielis Bachmannas net nesureagavo, o kamuolys atsimušė į virpstą ir lėkė į užribį.

Po pertraukos austrai įsidrąsino ir privertė ne kartą sunerimti Italijos aistruolius. 65-ąją minutę Marko Arnautovičius net pelnė įvartį, bet džiaugsmą nustelbė VAR – nuošalė. Kiek vėliau teisėjas vėl klausė rekomendacijų iš aukščiau, bet vienuolikos metrų baudinio į italų vartus neskyrė.

Galiausiai austrai išgyveno iki pat antrojo kėlinio paskutinio švilpuko ir ekipos kėlėsi į pratęsimą. Vis tik jame galiausiai dužo Franco Fodos auklėtinių gynybos siena.

Leonardo Spinazzola atliko tikslų perdavimą po keitimo pasirodžiusiam Federico Chiesai. 95-ąją minutę italas sėkmingai sustabdė kamuolį, persimetė jį į kairę pusę ir tiksliu smūgiu į kairįjį vartų kampą „pramušė“ D. Bachmanną.

104-ąją minutę atrodė, kad tašką šiame susitikime padėjo taip pat po keitimo pasirodęs Matteo Pessina. Vis tik viltį 114-ąją minutę smūgiu galva po kampinio austrams grąžino Saša Kalajdžičius.

Austrai dar pabandė per likusį laiką nukelti susitikimą į vienuolikos metrų baudinių seriją, bet stebuklas neįvyko – italai tęs žygį „Euro 2020“.

Austrija pirmą kartą istorijoje dalyvavo Europos čempionato atkrintamosiose. Davidas Alaba tapo nepamainomu žmogumi visose aikštės vietose, o tai leido grupės etape 3:1 įveikti Šiaurės Makedoniją ir 1:0 Ukrainą. Tiesa, austrai neišlaikė pajėgėsnės komandos Nyderlandų testo (0:2).

Rungtynių eiga:

Pratęsimo antrasis kėlinys:

114 min. ĮVARTIS! Ponios ir ponai, prieš akis – įdomiausios šešios minutės šiame čempionate. Saša Kalajdžičius muša įvartį ir austrams reikia dar vieno.

111 min. Lieka mažai laiko, bet italai atsipalaiduoti negali. Šiandien austrai kovoja it liūtai ir tai dar kartą įrodo M. Sabitzeris. Jei jo smūgis būtų skriejęs į vartų plotą, vargu ar G. Donnarumma atsilaikytų.

Pratęsimo pirmasis kėlinys:

105 min. ĮVARTIS! Italai dvigubina savo pranašumą – įvartį pelno Matteo Pessina. Dar vienas žaidėjas, kuris pasirodė po keitimo. Austrai neatlaikė varžovų intensyvumo, tačiau pagrindinis rungtynių laikas tikrai vertas pagarbos.

104 min. Labai pavojingą baudos smūgį paleidžia L. Insigne, bet D. Bachmannas pademonstruoja, ko gero, įspūdingiausią šios dienos epizodą.

95 min. ĮVARTIS! Ir pagaliau italai pramuša D. Bachmanną – pasižymi po keitimo pasirodęs F. Chiesa. Puikus perdavimas iš kairiojo krašto, geras kamuolio pastabdymas, pervedimas į kairę pusę ir puikus smūgis į kairįjį kampą.

Antrasis kėlinys:

90+6 min. Teisėjas skelbia antrojo kėlinio pabaigą. Ekipos žais pratęsimą! Ar tikėjotės tokio austrų pasipriešinimo?

90+1 min. Teisėjas prideda penkias minutes papildomo laiko. Austrų užduotis pastarąsias 10 minučių nesikeičia – gintis, gintis ir dar kartą gintis.

85 min. Italijai pratęsimas tikrai nenaudingas, nes jame favoritų nebebūna. To pasekoje R. Mancini šviežina puolimą ir meta į kovą Federico Chiesa ir Andrea Belotti. Austrai toliau laikysis įsikibę už šiaudo.

76 min. Teisėjas ilgokai klausosi VAR rekomendacijų dėl vienuolikos metrų baudinio į italų vartus. Vis tik italams vėl pasiseka. Kaip bebūtų, reikia nukelti kepurę prieš austrus – jie šiandien visiškai nenusileidžia savo varžovams.

67 min. Ech... įsikiša VAR ir fiksuoja M. Arnautovičiaus nuošalę. Austrams apmaudu – jie to įvarčio šiandien tikrai nusipelnė.

65 min. ĮVARTIS! Austrija veržiasi į priekį, štai taip! Italai praleidžią pirmąjį įvartį nuo 2020-ųjų spalio 14-osios. Ar išvysime pirmąją sensaciją?

63 min. Vėl pavojus prie italų vartų. Iš pradžių M. Sabitzerio smūgis rikošetu uždirbo kampinį, o po jo M. Arnautovičius šauna į G. Donnarumma.

52 min. Austrai minutėlei sustabdė kvėpavimą visoje Italijoje. Prie pat baudos aikštelės baudos smūgį atlikinėjo D. Alaba, bet jo smūgis skrieja virš vartų. Reikia paminėti, kad austrai kėlinį pradeda vėl labai stipriai. Ypač išsiskiria M. Arnautovičius, kuris it liūtas kabinasi už kamuolių kontraatakose.

Pirmasis kėlinys:

45+2 min. Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Reikia pripažinti, kad italai neatrodo tokie dominuojantys, kokie buvo grupės etape. Taip, galimybių jie sukuria daugiau, bet realizaciją austrai neutralizuoja puikiai, o ir D. Bachmannas šiandien labai solidus.

32 min. Koks pavojingas C. Immobile smūgis! Kaip kartais sakoma – proga „iš niekur“. Puolėjas gavo kamuolį apie 25 m nuo vartų ir pabandė laimę smūgiuoti į viršutinį kairįjį vartų kampą. D. Bachmannas net nesureagavo, o kamuolys trenkėsi į virpstą ir lėkė į užribį.

22 min. Italai galiausiai perima kamuolio kontrolę į savo rankas. Austrai pabandė aukščiau paspausti, bet varžovai tiesiog per daug pavojingi kontraatakose. Vienas epizodas vos nesibaigė įvarčiu – N. Barella smūgį atrėmė D. Bachmannas.

11 min. Austrai tikrai neatrodo išsigandę ir turi galimybę ilgiau pakontroliuoti kamuolį. Vis tik reikėtų ir pasisaugoti – kontraatakoje pavojų sukelia L. Spinazzola.

Startinės vienuolikės:

Italija (4-3-3): Gianluigi Donnarumma (vart.), Leonardo Spinazzola, Francesco Acerbi, Leonardo Bonucci (kap.), Giovanni Di Lorenzo, Marco Veratti, Jorginho, Nicolo Barella, Lorenzo Insigne, Ciro Immobile, Domenico Berardi.

Austrija (4-2-3-1): Danielis Bachmannas (vart.), Davidas Alaba (kap.), Martinas Hintereggeris, Aleksandras Dragovičius, Stefanas Laineris, Florianas Grillitschas, Xavieras Schlageris, Christophas Baumgartneris, Marcelis Sabitzeris, Konradas Laimeris, Marko Arnautovičius.