REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas ES struktūrinių fondų lėšomis atnaujintų istorinių pastatų, Kauno centre XVI a. pastatytas „Perkūno namas“, ne tik džiugina praeivius, bet po remonto įkvėpė naujų tradicijų: čia švenčiami gimtadieniai, fotografuojasi jaunavedžiai.

REKLAMA
REKLAMA

Orientuotasi į naujas paslaugas

Pasak projekto „Jėzuitų komplekso Kaune pritaikymas turizmui“ vadovės Ramunės Gecaitės, atnaujintame Jėzuitų komplekse tampa populiaru švęsti jubiliejus ir mergvakarius viduramžiška dvasia, prieš Kalėdas su visa šeima gaminti dovanėles, ant terasos pakyla fotografuotis bei pabendrauti su sveikinti atvykusias draugais jaunavedžiai.

REKLAMA

„Vienas gražiausių Kauno pastatų „Perkūno namas“ visada traukė tiek kauniečių, tiek turistų akį. Nors jis niekada nebuvo uždaras lankytojams, įgyvendinus projektą galima ne tik daugiau pamatyti, tai inovatyvus projektas, skirtas diegti ir vystyti naujas paslaugas, kurios pritrauktų didesnius turistų srautus. Nors tobulėjimui ribų nėra, manau, mūsų tikslai įgyvendinti su kaupu, apsilankančių žmonių srautas ženkliai padidėjo“, - sako R. Gecaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas populiariausių naujų siūlomų užsiėmimų – žvakių liejimo pamokos. Jas, kartu su ekskursija, dažnai užsisako užsienio moksleivių grupės, žvakes pasigaminančios kaip suvenyrus iš kelionės.

Taip pat „Perkūno name“ galima mokytis juostų pynimo, karpinių, drožybos, gotikinio rašto, stiklo papuošalų gamybos, keramikos, kitų tautodailės amatų.

Ekskursijas grupėms taip pat stengiamasi organizuoti žaismingesnes, teatralizuotas. Apie Kauno bei pastato istoriją pasakoja persirengę gidai, senoviniais drabužiais gali persirengti ir lankytojai bei sudalyvauti teatralizuotame teismo procese. „Pagal išlikusį aprašymą atkartojame 1546 metais vykusį suolininkų teismą, kai „Perkūno namą“ sumanęs parduoti savininkas bylinėjosi su tam prieštaraujančiu būsimu žentu. Dalyviai gauna tekstus, ką turi sakyti, kiti savo pritarimą gali išreikšti šūksniais, sukuriame tikrą to meto teismo atmosferą, būna tikrai linksma“, - pasakoja R. Gecaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvėrė vieną gražiausių Kauno panoramų

ES struktūrinių fondų lėšomis įgyvendintas projektas susidėjo iš dviejų dalių. Tai „Perkūno namo“ restauravimas bei pritaikymas turizmo reikmėms ir Jėzuitų vienuolyno terasos pritaikymas atlikti apžvalgos aikštelės funkcijas.

Kaip pasakojo R. Gecaitė, „Perkūno namas“ ir anksčiau buvo naudojamas pažintinėms bei edukacinėms reikmėms. Nuo 1998-ųjų čia veikė Kaune mokytojavusio poeto Adomo Mickevičiaus muziejus, įvairūs Jėzuitų gimnazijos moksleivių būreliai.

REKLAMA

„Tačiau pastatas buvo prastos būklės, dėl to vystyti aktyvesnę veiklą nebuvo galimybių, kurios atsirado įgyvendinus projektą“, - sako R. Gecaitė. Siekiant pritaikyti „Perkūno namą“ turizmo reikmėms visų pirma jis buvo suremontuotas: pakeistas pastato stogas, nuo vandens poveikio apsaugoti (hidroizoliuoti) pamatai, sutvarkytos durys, atlikti kiti remonto darbai. Daugiausia darbo įdėta restauruojant pastato rūsį, kurio skliautas jau buvo pradėjęs byrėti, tad teko jį atstatyti iš naujo.

Taip pat projekto metu sutvirtinta Jėzuitų vienuolyno terasa, įrengtas avarinis išėjimas, kad joje galėtų lankytis turistų grupės. Pasak R. Gecaitės, nuo Jėzuitų vienuolyno stogo atsiveria viena gražiausių Kauno panoramų.

REKLAMA

„Perkūno namas“ bei Jėzuitų vienuolyno terasa renovuoti panaudojant 2007–2013 metų ES struktūrines lėšas pagal Ūkio ministerijos kuruojamą priemonę „Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“.

Pagal šią priemonę „Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“ Lietuvoje iš viso yra įvykdyti ir vykdomi 45 projektai, kuriems iš ES struktūrinių fondų numatyta skirti daugiau kaip 170 mln. litų. Dar 254,4 mln. litų į projektų įgyvendinimą investuojama privačių investuotojų lėšomis.

Mykolas Degutis

http://www.ukmin.lt/web/lt/

 

Užs.nr. 4000_4

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų