11
„Partizan“ – „Žalgiris“ (nuotr. zalgiris.lt)

Penktadienį Kauno „Žalgiris“ (8/15) svečiavosi įkaitusioje „Štark“ arenoje Belgrade. Visgi atmosfera pasirodė per karšta, o po įtemptos kovos rezultatu 72:81 (26:22, 17:23, 16:16, 13:20) žalgiriečiai nusileido Belgrado „Partizan“ (12/11) ekipai.

11

Primename, kad pirmąjį komandų susitikimą Kaune taip pat laimėjo svečiai – 85:93.

Ginčo kamuolį laimėjo arenos šeimininkai, tačiau pirmoji ataka nebuvo sėkminga. Iškart po to pirmąjį tolimą metimą smeigė Keenanas Evansas, o po „Partizan“ klaidos Dovydas Giedraitis pridėjo dar du taškus.

Po dar vienos bene identiškos situacijos, kai K. Evansas smeigė tritaškį, o D. Giedraitis vėl perėmė kamuolį ir pelnė du taškus Kauno komanda buvo priekyje jau (12:3).

Kiek priartėjusius šeimininkus „nugesino“ įspūdingas Arno Butkevičiaus tritaškis, tačiau, deja, tuo pačiu atsakė ir PJ Dozieras (15:22).

Likus minutei iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ prarado du kamuolius, o tai leido Belgrado ekipai priartėti per 4 taškus (20:24). Ketvirčio pabaigoje L. Lekavičiui nepavyko sukurti gero metimo ir į pertraukėlę kauniečiai išėjo su trapia persvara (26:22).

Antrąjį ketvirtį atidarė K. Evanso du taškai po perimto kamuolio, o dar du pridėjo Kevarriusas Hayesas (30:22).

„Partizan“ progą priartėti suteikė Rolando Šmito pražanga puolime, o šeimininkai ir vėl sumažino deficitą iki keturių taškų (26:30).

Situaciją apsunkino du netikslūs „Žalgirio“ kapitono tritaškiai, o šeimininkai jau kvėpavo į nugarą – 30:32.

Likus minutei iki ilgosios pertraukos buvęs žalgirietis Zachas Leday pirmąkart ir išvedė savo komandą į priekį (43:41). Nors „Žalgirio“ latvis taisė situaciją, Kevinas Punteris be jokių sunkumų pelnė du taškus iš vidutinio nuotolio ir Kauno komanda į ilgąją pertrauką ėjo su minimaliu deficitu (43:45).

Po šiokios tokios taškų sausros trečiame kėlinyje Z. Leday lyg iš natų pataikė tritaškį ir sukūrė rekordinę persvarą „Partizan“ (51:47).

„Žalgirio“ reikalai kiek suprastėjo, kai po K. Punterio taškų ir šeimininkų 7:0 mini spurto pervara išaugo iki 8 taškų. Visgi K. Evansas pridėjo tritaškį ir neleido Belgrado komandai nurūkti (55:50).

Vėliau komandos apsidalino tritaškiais – tolimus metimus mūsiškiam pridėjo Brady Manekas ir K. Evansas, o varžovų pusėje vėl pasižymėjo PJ Dozieras. „Žalgiriui“ iki varžovų liko vos vienas taškelis (57:56). Kiek vėliau rezultatą pagaliau vėl išlygino D. Giedraičio metimas (59:59).

Lemiamą kėlinį atidarė keturi iš eilės „Partizan“ taškai, o po jau trečiojo D. Giedraičio perimto kamuolio taškus pridėjo ir K. Evansas (61:65).

Problemas paskutiniame kėlinyje kėlė Frankas Kaminsky, kuris pats vienas sumetė visus 6 Belgrado komandos taškus ketvirtyje ir išlaikė persvarą (67:61). Po taiklių jo baudų metimų šeimininkų persvara pirmąkart tapo dviženklė (71:61).

Įspūdingas rungtynes žaidęs PJ Dozieris likus kiek mažiau nei trims minutėms be problemų pataikė dar vieną dvitaškį ir atrodė, kad tolino nuo „Žalgirio“ pergalę, tačiau K. Hayesas pridėjo du taškus, o R. Šmitas serviravo dėjimą ir dar išlaikė viltį (69:77).

Vėliau žalgiriečiai dar kovėsi dėl pergalės, tačiau laiko susigrąžinti pranašumui buvo per mažai – serbai laimėjo rungtynes 81:72.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 25 (4/9 trit.), Laurynas Birutis 11 (5/6 dvit.), Rolandas Šmitas 9 (6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 7 (3 per. kam.), Kevarriusas Hayesas 6 (3/3 dvit.), Arnas Butkevičius ir Lukas Lekavičius po 4, Brady Manekas (1/4 trit.) ir Edgaras Ulanovas po 3.

„Partizan“: P.J.Dozzieras 23 (8/10 dvit., 2/2 trit.), Zachas LeDay’us 21 (5 atk. kam.), Frankas Kaminsky 12 (5/5 dvit.), Kevinas Punteris 8 (5 kld.), Jamesas Nunally ir Aleksa Avramovičius po 7.