Antrosios LKL finalo rungtynės turėjo parodyti ar „Lietuvos Ryto“ krepšininkai sugebės įnešti bent kiek intrigos, ar serija taip ramiai ir artės prie rezultato 4:0. Rezultatas 88:66 „Žalgirio“ naudai vienareikšmiškai parodė, jog antras variantas daug labiau įtikinamas. Ne tik įtikinamas. Dabar jis jau atrodo neišvengiamas. Nebent patys kauniečiai atsipalaiduotų ir leistų sušvelninti rezultatą.

Finalinės serijos leidžia kiekvienose rungtynėse stebėti, kokias išvadas daro po varžybų treneriai ir kokius siurprizus jie bando pateikti varžovams. Komandos puikiai pažįsta viena kitą, o vis tik reikia kažkaip nustebinti priešininkus, atrodyti kitaip, nei prieš kelias dienas. Vakar (05.09) nieko ypatingo neišvydome, tačiau rungtynės šiek tiek skyrėsi nuo pirmųjų. Ir priešinosi „Lietuvos Rytas“ ne vieną kėlinį, o tris. Daugiau matyt nesugeba.

Vieną išvadą K. Kemzūra lyg ir padarė. Tai savaime suprantamas sprendimas žaisti kuo greičiau. Nuo pirmųjų sekundžių aikštelėje pasirodė M. Lukauskis, kuris visada padidina komandos tempą. Kelias minutes atrodė, jog „Lietuvos Rytas“ žais tikrai greitai. Pasiektas rezultatas 5:2 bus turbūt šviesiausias vilniečių prisiminimas ne tik per dvi rungtynes, bet ir per visą seriją. M. Lukauskis ne tik ženkliai prisidėjo puolant, bet ir neblogai dengė E. Cota. Pagrindinio „Žalgirio“ įžaidėjo priežiūrą ir ateityje nevertėtų patikėti prastai besiginančiam A. Lucasui.

Pristabdę greitas vilniečių atakas, „žalgiriečiai“ ilgą laiką apskritai beveik neleido pelnyti taškų. Tik antrame kėlinyje sužaidus apie tris minutes, „Lietuvos Rytui“ pavyko pelnyti 9-ąjį tašką. Koks svarbus jiems greitis, parodė ir tolesnė rungtynių eiga. Skirtumą pavyko sumažinti antro kėlinio antroje pusėje, kai R. Javtoko, A. Lucaso ir M. Lukauskio trejetas pasiūlė tempą, kurio kauniečiai neatlaikė. Tiesa, žaidimas buvo chaotiškas, bet kartais „Lietuvos Rytui“ tai išeina į naudą. Bent jau „Žalgiris“ tokiais momentais negalėdavo pasinaudoti savo potencialiu pranašumu. Kita vertus, tai lazda su dviem galais. Avantiūristiškas greitas puolimas padėjo įveikti krizę žaidžiant prieš Sofijos „Lukoil Akademic“, bet prieš geriau organizuotas komandas ilgai padėti negali.

Tolimi metimai turėjo būti ginklas, pagelbėsiantis „Lietuvos Rytui“ bent lygiau sužaisti su „Žalgiriu“. Kaip matėme, gavosi atvirkščiai. Kauniečiai patys šiuo ginklu naudojosi puikiai. Didelę rungtynių dalį jų penketuką sudarė žaidėjai, kurie visi gali pataikyti iš toli. Kaip paaiškėjo, tai padaryti gali net T. Beardas. A. Bagatskio tritaškių serija padėjo nutolti pirmame kėlinyje, jo ir D. Šalengos metimai neleido vilniečiams priartėti trečiame. Tuo tarpu „Lietuvos Rytas“ pirmą metimą iš toli pataikė antrame kėlinyje likus žaisti 3 min.

Vakar „Žalgiris“ jau nebandė varžytis su vilniečiais greičiu. Jų kontratakas pamatėme tik ketvirtajame kėlinyje. Nebuvo ir daug prasiveržimų, nes geriausiai tai darančius E. Cota ir M. Timinską priešininkai uždengė. Tačiau kauniečiai panaudojo kitus ginklus. Be tritaškių metimų, šį kartą labai svarų žodį tarė aukštaūgiai. Pirmose rungtynėse puikiai veikusį T. Beardo ir A. Javtoko tandemą „Lietuvos Rytas“ iš dalies neutralizavo. A. Javtokas vakar žaidė mažai, bet antroji tandemo pusė darė ką norėjo. T. Beardui buvo skirta daugiau kamuolių ir net R. Javtokas negalėjo jo sustabdyti. Ką jau bekalbėti apie S. Kuzminską ar P. Čiukiną, kurių veiksmams prieš amerikietį nusakyti žodis gynyba niekaip netinka.

Vėl nuvylė R. Šiškauskas. Tikėsimės jis atsigaus iki Atėnų olimpiados. Tuo tarpu kyla įtarimas, jog Ramūnas per ilgai užsisėdėjo vienoje vietoje. Vilniečių lyderio žaidime jaučiama stagnacija. Arba turi pasikeisti pats klubas, arba R. Šiškauskui verta pagalvoti apie karjerą kitur.

Po dviejų rungtynių dar ryškiau matome, jog „Žalgiris“ tikrai stipresnė komanda. Ar gali „Lietuvos Rytas“ jį nugalėti? Be abejo gali. Pavyzdžių, kai stipresnė komanda pralaimi silpnesnei, pilna. Tačiau tokiu atveju silpnesnė ekipa privalo pasinaudoti visomis savo stipriosiomis pusėmis ir kovoti kaip liūtai. Kol kas to nematome. Tikiuosi kad klystu, bet bijau, kad šioje serijoje jau ir nematysime. O gaila. Žaidimas į vienus vartus tik smukdo Lietuvos krepšinio lygį.