• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos mokslininkai nustatė, kad lankymasis parduotuvėse kelia pavojų vyriškumui, nes tai prisideda prie ardomos hormonų pusiausvyros ir skatina vyrų feminizaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai patvirtino, kad kai kurių tipų kasos čekių, kuriuos išspausdina parduotuvių kasos aparatai, sudėtyje yra tiek daug „hormonų taršą“ sukeliančios medžiagos bisfenolio A (BPA), kad, patekusi į organizmą, ji gali pradėti slopinti vyriškus hormonus, skelbia „Telegraph.co.uk“.

REKLAMA

Pasak tyrėjų, bisfenolis A naudojamas kasos čekiams spausdinti – dėl jo ant kasos aparatų spausdintuvams skirto šilumai jautraus popieriaus išryškėja rašalas. Ilgainiui šie dažai pradeda blukti ir visai pradingsta. Liečiant kasos čekį ši cheminė medžiaga patenka ant vyrų rankų, o vėliau, liečiant burną ar valgant, patenka į organizmą.

Berlyne dirbančio profesoriaus urologo Franko Sommerio teigimu, bisfenolis A gali sugriauti hormonų pusiausvyrą vyrų organizme, ir padidėjęs moteriškų hormonų – estrogenų – kiekis ima skatinti vyrų feminizaciją, tai yra, moteriškų požymių pasireiškimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Ilgalaikėje perspektyvoje tai sukelia lytinio potraukio mažėjimą, skatina ne raumenų, o pilvo augimą, neigiamai veikia erekciją ir potenciją“, –  sakė profesorius.

„Telegraph.co.uk“ primena, kad bisfenolis A (BPA) yra uždraustas Kanadoje ir trijose JAV valstijose. Plastikiniai buteliai, gėrimų skardinės, kurių viduje yra speciali danga su BPA, ir maisto pakuotės buvo siejamos su krūtų vėžiu, nutukimu, širdies ligomis, hiperaktyvumu ir kitais sveikatos sutrikimais.

BPA laikomas endokrininės sistemos „ardytoju“, jis siejamas su medžiagų apykaitos, vaisingumo ir nervų sistemos raidos ligomis bei sutrikimais. Šiuo metu bisfenolis A plačiai naudojamas skardinių maisto produktų dėžučių ir gėrimų skardinių gamyboje, nes sustiprina vidinę konteinerio dangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Harvardo Visuomenės sveikatos mokyklos (JAV) mokslininkai prieš metus pirmą kartą įrodė, kad, geriant vandenį ir kitus gėrimus iš polikarbonatinio plastiko butelių, padidėja bisfenolio A koncentracija: tiriamųjų šlapime ji išaugo daugiau nei 66 proc.

Šių metų pavasarį Japonijos mokslininkai pranešė, kad „žymi“ BPA koncentracija aptikta visuose pasaulio vandenynuose. Ši medžiaga patenka į vandenyną kartu su kietųjų plastikų atliekomis, jos yra ir laivų korpusų sandarinimui naudojamose epoksidinėse dervose. Po to bisfenolis A patenka į jūros gyvūnijos maisto grandinę: iš jį kaupiančių moliuskų, vėžiagyvių ir amfibijų šis junginys patenka į jais mintančių gyvūnų organizmą. Manoma, kad didžiausios šio junginio koncentracijos susidaro jūrų plėšrūnų ir žmonių organizme.

REKLAMA

Mokslininkai jau seniai skambina pavojaus varpais , kad dėl chemiškai užterštos aplinkos „išreguliuotų“ hormonų sukeltos feminizacijos visoje planetoje stebimi fiziologiniai vyriškos lyties stuburinių gyvūnų pokyčiai.

Vyriškumo praradimas esą gresia ir žmonėms. Įvairiose pasaulio šalyse atliekami moksliniai tyrimai liudija, kad vyriškosios lyties atstovams gresia pavojus, o šio proceso pasekmių žmonėms ir laukiniams gyvūnams neįmanoma numatyti. D. Britanijos nevyriausybinės organizacijos „CHEMTrust“ atliktas tyrimas liudija, kad nemažai buityje ir gamyboje naudojamų chemikalų feminizuoja kiekvienos stuburinių klasės vyriškos lyties atstovus, pradedant žuvimis, baigiant žinduoliais, įskaitant ir žmones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų