84
K. Maksvytis. (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Jeep“ arenoje vyko kraują kaitinusios ketvirtosios LKL finalo serijos rungtynės. Po itin įtempto ketvirto kėlinio Marcuso Fosterio metimas išplėšė Vilniaus „Rytui“ pergalę prieš Kauno „Žalgirį“ rezultatu 69:68.

84

Serijos rezultatas tapo lygus – 2:2. Lemiamas rungtynes komandos žais šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Vilniečiai susikaustę pradėjo mačą, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai iškart atitrūko 12:4. Kėlinį Margiris Normantas dar užbaigė tritaškiu, bet po pirmųju dešimties minučių žalgiriečiai pirmavo 23:14.

Antrajame kėlinyje vaizdas išliko panašus. Nors „Jeep“ arenos publikos užvesti vilniečiai vis bandydavo priartėti, bet žalgiriečiai demonstravo gana solidžią gynybą.

Kėlinio pabaigoje šeimininkai dar turėjo šansų labiau priartėti, bet komandos ilsėtis išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 42:30.

Po pertraukos artėjant mačui vilniečiai keliskart galėjo perlaužti mačą, bet vis žalgiriečiai išliko priekyje. Bet tikroji kova persikėlė į lemiamas minutes.

Ignas Brazdeikis mačo pabaigoje ėmėsi iniciatyvos ir svečiai likus minutei pirmavo 68:64. Kai jau atrodė, kad LKL čempionas aišku, Vilniuje nutiko kai kas fantastiško.

Iš pradžių E. Kairys pataikė du taškus su pražanga, tada I. Tayloras nepataikė dviejų baudos metimų, o kitoje atakoje vilniečių variklis Marcusas Fosteris likus dviem sekundėmis įmetė lemiamą dvitaškį (69:68).

„Žalgiris“ dar turėjo kelias sekundes išplėšti pergalei, bet nepavyko išmešti net metimo ir vilniečiai šventė fantastišką pergalę.

„Pralaimėjome lemiamas rungtynes. Didžiąją jų dalį kontroliavome, bet trečiajame davėme jiems pajausti žaidimą. Rezultatas buvo apylygis iki pabaigos, tada mums kažkur nepasisekė, baudas prametėme, dar keli abejotini teisėjų švilpukai, turėjo būti (Lauryno) Biručio ginčas, taip pat situacijos du plius vienas.

Tokie, sakyčiau „namų švilpukai“. Reikės pasižiūrėti, kaip jie atrodė iš šalies“, – po mačo spaudos konferencijoje sakė Kazys Maksvytis.

„Neuždarėme tiesiog rungtynių, serija dabar keliasi į Kauną. Sieksime revanšo“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ko pritrūko mačo eigoje, K. Maksvytis atsakė, kad tiesiog žudiko instinkto: „Žudiko instinkto išlaikti saugesnį skirtumą, neleisti jiems įkvėpti. Bet pradėjome strigti puolime, nesumetėme savo metimų. Vienas iš variantų gyvinti puolimą su Ignu Brazdeikiu. Jis gerai žaidė“.

Paskutiniame ketvirtyje „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris surinko 10 taškų ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus. Jis taip pat pelnė pergalingą dvitaškį.

„Didžiąją rungtynių dalį jį buvome pristabdę, bet paskui jis gavo per daug erdvės, turėjome blogas pagalbas.

Kadangi neįmetėme paskutinės baudos, neturėjome laiko sustatyti gynybą ir paprasčiausiai turėjome sutankinti gynybą. Nebeturėjome K. Hayeso, kuris turėjo susirinkęs penkias pražangas, negalėjome atlikti keitimų ir gavome taškus“, – apie lemiamą M. Fosterio metimą sakė K. Maksvytis.

Žalgiriečiai tuomet dar turėjo kelias sekundes metimui, bet išmetant kamuolį susidūrė I. Brazdeikis ir T. Dimša bei finalinė sirena paskelbė vilniečių pergalę.

„Ne visai pavyko išpildyti, varžovai keitėsi. Turėjo Iggy priimti kamuolį, bet gavosi kaip gavosi“, – trumpai atsakė K. Maksvytis.

Lemiamas LKL final mūšis po dviejų dienų vyks Kaune.

„Laimės ta komanda, kuri spės anksčiau išsivalyti galvas. Spaudimas krenta ant abiejų pečių (komandų, – aut. past.)“, – nedaugžodžiavo K. Maksvytis.

Treneris kartu pridūrė, kad šeštadienį jau turėtų žaisti Rolandas Šmitas, kuris šiandien ant parketo nepasirodė dėl ligos.

Huxz lochas tu portugalų. Raudonoji armija su juoda vėliava nelaimės. Portugalai net normalios arenos neturi. Žaidžia kiaulių fermoje. Karvides po 2 tūkstančius karvių talpina.