REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apeliacinis teismas antradienį planuoja skelbti sprendimą dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo išteisinto, buvusio Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovo Šarūno Narbuto byloje.

Apeliacinis teismas antradienį planuoja skelbti sprendimą dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo išteisinto, buvusio Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovo Šarūno Narbuto byloje.

REKLAMA

Vilniaus apygardos teismas Š. Narbutą byloje dėl COVID-19 reagentų pirkimo visiškai išteisino. Šį sprendimą Apeliaciniam teismui apskundė prokuroras Gintaras Jasaitis. Jis prašo apeliacinės instancijos teismo pripažinti Š. Narbutą kaltu dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo, skirti jam 75 tūkst. eurų baudą bei priteisti iš jo per 300 tūkst. eurų Sveikatos apsaugos ministerijai.

Š. Narbutas prašo teismo atmesti prokuroro G. Jasaičio skundą ir palikti galioti išteisinamąjį pirmosios instancijos teismo sprendimą.

ELTA primena, kad 2023 m. gegužę Vilniaus apygardos teismas išteisino baudžiamojoje byloje dėl COVID-19 reagentų pirkimo sukčiavimu ir piktnaudžiavimu kaltintą buvusį POLA vadovą Š. Narbutą. Teismo manymu, asmens padaryti veiksmai neatitiko nusikalstamų veikų požymių.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėsauga anksčiau skelbė surinkusi duomenų, kad 2020 m. kovą-liepą Š. Narbutas, neva veikdamas kaip Vyriausybės atstovas, ekspertas, gavo tuometinės sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės ir tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio patarėjo Luko Savicko nurodymą derėtis dėl COVID-19 reagentų pirkimo Vyriausybės vardu.

REKLAMA

Bylos duomenimis, tuometinis POLA vadovas Š. Narbutas derėjosi su užsienio bendrovės atstovu dėl COVID-19 testų įsigijimo kainos, tąkart susiderėta dėl daugiau nei 300 tūkst. reagentų nusipirkimo.

Teisėsaugos vertinimu, sutarus, kad vieno COVID-19 testo kaina bus 17 eurų, 1 euras minėtoje sumoje buvo numatytas Š. Narbutui kaip atlygis už tarpininkavimą. Teisėsauga įtaria, kad apie šį atlygį už tarpininkavimą bei vėliau sudarytą galimą fiktyvią komercinio atstovavimo sutartį Š. Narbutas Vyriausybės atstovų neinformavo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus beveik 5 mln. vertės COVID-19 tyrimo reagentų pirkimams, sudarytos sutarties pagrindu į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą už tarpininkavimo paslaugas per keletą kartų buvo pervesta didesnė nei 300 tūkst. eurų suma.

Š. Narbutas dėl teisėsaugos veiksmų jo atžvilgiu pernai kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). EŽTT nutarė, kad buvęs POLA vadovas 2020 m. Specialiųjų tyrimų tarnybos buvo sulaikytas, pažeidžiant įstatymus, o jam taikytas turto areštas buvo neproporcingas. Teismas taip pat nusprendė, kad Lietuvos valdžios institucijos, pranešusios apie tyrimą dėl COVID-19 reagentų pirkimo, negalėjo atskleisti Š. Narbuto tapatybės. EŽTT sprendimu Lietuva Š. Narbutui turės sumokėti 26 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų