REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
38
Rūta Meilutytė (nuotr. SCANPIX)

„Tikrai jokios konspiracijos nėra ir jokių sąmokslo teorijų čia negali būti", - apie Rūtos Meilutytės ketvirtadienį praleistą apdovanojimų ceremoniją dėl dopingo kontrolės patikros tv3.lt komentavo Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis.

38

„Tikrai jokios konspiracijos nėra ir jokių sąmokslo teorijų čia negali būti", - apie Rūtos Meilutytės ketvirtadienį praleistą apdovanojimų ceremoniją dėl dopingo kontrolės patikros tv3.lt komentavo Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Stokholmo varžybos iš tikrųjų nėra nei pasaulio, nei olimpinės žaidynės, nei Europos čempionatas: "Ir tie apdovanojimai galbūt nėra labai tiksliai pagal laiką ar reglamentą sudėlioti. Viskas įvyko labai greitai ir pats apdovanojimas truko pakankamai trumpai. Tai jeigu buvo Rūtos imamas dopingo mėginys, tai aš manau, čia buvo paprasčiausiai organizatorių mažas nesklandumas ir tiek.“

REKLAMA

Švedijos sostinėje vykstančiose tarptautinėse „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose Rūta Meilutytė ketvirtadienio vakarą moterų 50 m krūtine finale aplenkė visas septynias varžoves ir finišavo pirma - 30,13 sekundės.

Prieš apdovanojimų ceremoniją olimpinę čempionę išsivedė dopingo kontrolierė ir R. Meilutytė apdovanojimų ceremonijoje nepasirodė. Tai sukėlė nemaža sumaišties ir pasipiktinimo. Tačiau įsižiebusias aistras gesina Lietuvos plaukimo federacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog pasitaikė labai pareiginga švedė, kuri norėjo, kad viskas vyktų čia ir dabar. Kadangi Rūta labai neprieštaravo, tai ir nuėjo į dopingo kontrolę. Po to jau nebespėjo. Švedė tikriausiai sakė, kad spės, o gal tiesiog apsižioplino“, - svarstė Lietuvos plaukimo federacijos konsultantas Rytis Sabas, sulaukęs žinios apie tai iš paties R. Meilutytės trenerio Jono Ruddo. Lietuvė dar dalyvaus 100 m plaukimo rungties varžybose.

„Kiek aš dirbau čempionatuose yra taip. Kai sportininkas finišuoja ir apdovanojimai yra iškart, tai jis pradžioje nuvedamas į apdovanojimus, tuomet į dopingo kontrolę. Jei apdovanojimai vėliau, tai tuomet einama į dopingo kontrolę, nes sportininkas gali ir spėti atsilaisvint. Jei nespėja, tai tuomet jis yra palydimas į apdovanojimus. Bet jeigu procesas prasidėjo ir nespėjo jo baigti iki apdovanojimo, tai jau viskas, reik pabaigti. Reik suplombuoti mėginius, užpildyt popierius. Negali visko mesti“, - tv3.lt. aiškino Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius nesureikšmino šio įvykio ir šypsojosi matydamas ažiotažą žiniasklaidoje. „Tai nėra oficialios varžybos. Toks įvykis atsitiko veikiausiai dėl organizatorių neapsižiūrėjimo. Tokių dalykų pasitaiko ir Lietuvoje“, - trumpai drūtai pakomentavo jis.

Pasak E. Vaitkaičio, oficialiose varžybose – kaip Europos ir pasaulio čempionatai – galioja griežtai reglamentuotos taisyklės ir tokių dalykų, kaip praleidimas apdovanojimo ceremonijos, nebūna. 

„Mes esame įvedę net tokią nuostatą, kad atvykimas į apdovanojimus būtinas. Jeigu sportininkas neatvyksta į apdovanojimus jis praranda teisę į apdovanojimą. Buvo tokių atvejų, kad neatvyksta pasibaigus varžyboms į geriausių sportininkų apdovanojimus. Tai tiesiog įvedėm tokią nuostatą, kad jeigu neatvyksti, tai prarandi teisę į apdovanojimą. Čia turbūt Stokholme tokios nuostatos nebuvo įrašyta. Juo labiau, kad dėl pačių švedų kaltės neatvykimas įvyko. Turbūt dėl pačių švedų, tai manau, kad ši nuobauda sportininkui negali būti pritaikyta.“

Tarptautinių plaukimo varžybų Švedijos sostinėje prizų fondą sudaro 80 000 eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojui atiteks po 600 eurų, antros vietos laimėtojas gaus 300 eurų, o trečios – 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai pagal reitingo taškų lentelę gaus 10 000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų