Vilniaus „Žalgiris“ Lietuvos A lygos futbolo pirmenybėse patyrė antrą nesėkmę iš eilės. Šiandien Vilniuje atkeltos 14-ojo turo rungtynės 0:1 (0:0) pralaimėtos Marijampolės „Sūduvai“. Surinkęs 16 taškų Suvalkijos klubas tapo čempionato lyderiu. Penktoje vietoje esantys žalgiriečiai taškų turi perpus mažiau - 8.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Viačeslavas Mogilnas: „Komandą persekioja juoda juosta. Čempionatą labai sėkmingai pradėjo vartininkas Marius Rapalis, bet per antras iš eilės rungtynes jis žaidė neužtikrintai - šiandien įvartį praleidome po vartininko klaidos. Po šios nesėkmės komanda parodė charakterį, „uždarė“ varžovus jų aikštės pusėje, bet neišnaudota daugybė progų. Labai apmaudu po tokių varžybų“.

Prieš šias varžybas buvo pergrupuota žalgiriečių sudėtis. „Žalgirio“ futbolininkai kur kas geriau judėjo aikštėje nei per pastarojo turo rungtynes su „Kaunu“. Puolamuosius veiksmus pagyvino dažnai sėkmingai į atakas įsijungdavęs kairysis gynėjas Denisas Archipovas.

Pirmą grėsmę prie varžovų vartų 6 min. sukūrė Ramūnas Radavičius. Jis baudos aikštelėje suklaidino du varžovus, bet smūgiuodamas iš aštraus kampo pataikė į virpsto ir skersinio sankirtą. Marijampoliečiai atsakė keliais staigiais išpuoliais, kurių smaigalyje buvo rezultatyviausias pernykščių šalies pirmenybių žaidėjas Povilas Lukšys.

Pirmajame kėlinyje vyko pozicinė kova. Į žaidimą abejų komandų vartininkams tekdavo „įsijungti“ nedažnai.

Antroji žaidimo pusė žalgiriečiams prasidėjo nesėkmingai. 50-ą minutę M.Rapalis po tolimo ir ne itin stipraus smūgio neišlaikė kamuolio rankose, o tai jau buvo žaibiškai tokiose situacijose susivokiančio P.Lukšio duona - po jo smūgio kamuolys nuo virpsto atsidūrė tinkle. Tokius įvarčius vartininkai turbūt sapnuoja savo naktiniuose košmaruose.

Mūsų futbolininkms tai tapo signalu nepaliaujamoms atakoms. „Sūduvos“ baudos aikštelėje nuolat buvo karšta, todėl atrodė, jog įvartis tik laiko klausimas. Tačiau žalgiriečiai vieną po kitos švaistė bemaž idealias situacijas.

Ypač dvejų gerų progų neišnaudojo Nerijus Vasiliauskas, kai po jo smūgių 65-ą ir 74-ą minutę kamuolys skriejo virš vartų. 70-ą minutę virš skersinio „prašovė“ ir Julianas Bursukas. Kartą marijampoliečius nuo įvarčio gelbėjo gynėjas, nuo vartų linijos atmušęs kamuolį, kai po kampinio galva smūgiavo Audrius Veikutis.

Šiose šalies pirmenybėse per ketverias namie žaistas rungtynes „Žalgiris“ įmušė tik vieną įvartį ir tą patį ne be Panevėžio „Ekrano“ gynėjo pagalbos.

„Žalgirio“ sudėtis: Marius Rapalis, Rolandas Džiaukštas, Igoris Steško, Audrius Veikutis, Denisas Archipovas, Julianas Bursukas, Tomas Sirevičius, Raimondas Vilėniškis (Arvydas Veikutis, 53), Ramūnas Radavičius (Nikolajus Misiukas, 77), Marius Dovydėnas (Georgijus Kalaidžijevas, 67), Nerijus Vasiliauskas.

Įspėti J.Bursukas (19), N.Vasiliauskas (27).

Kitas čempionato rungtynes žalgiriečiai gegužės 24 d. išvykoje žais su „Kaunu“, o gegužės 20 d. Vilniuje laukia Baltijos lygos mačas su Talino „Flora“.