0

Vienas populiariausių Nacionalinės ledo ritulio lygos I-ojo diviziono klubų Vilniaus „Hockey Punks“ antrąjį reguliariojo sezono ratą pradėjo pirma pergale išvykoje. Po atviru dangumi „winter classic“ stiliaus varžybose pankai rezultatu 0:1 įveikė Juodupės „Juodupę“. Vilniečiams pergalę atnešusį vienintelį įvartį trečiojo kėlinio pabaigoje įmušė sostinės klubo puolėjas Domantas Varnys.

„Hockey Punks“ šeštadienio varžybas pradėjo būdami daugeliu atžvilgiu jiems neįprastoje ir nepatogioje pozicijoje. Uždarose sostinės ledo arenose įpratusiam žaisti klubui lauko sąlygomis suformuoto ledo neįspūdinga kokybė vertė kaisti įprastą žaidimą. Taip pat, namuose keturiais penketais įpratusi žaisti komanda neturėjo it kiekybinio pranašumo.

„Žaidžiame lauko sąlygomis, tai reiškia, kad rungtynių pradžia bus labai svarbi ir jei praleisime vieną ar keletą įvarčių atsilošti bus labai sudėtinga. - Prieš rungtynes komandai kalbėjo treneris Šarūnas Kuliešius. - Patys matėte, koks ledas lauke - jis nelygus, todėl žaidimą reikia maksimaliai padaryti kiek įmanoma paprastesnį. Venkite driblingo ir kvailų perdavimų įstrižai aikštę. “

Lauko ledo arenai Juodupėje šeštadienio varžybos tapo sezono atidarymu mat ledas buvo išlietas naktį prieš. Nedideliam miesteliui ledo ritulio rungtynes, ypatingai kuomet vietinė komanda susitinka sus sostinės klubu yra neeilinis įvykis, todėl žiūrovų surinko daug, o palaikydami saviškius jie buvo labai triukšmingi.

Kaip mums pasakojo buvęs oficialiai Juodupės klubo treneriu įvardinamas miestelio komunalinio ūkio ekologas arba žmogus, kurį visi vietiniai įvardina kaip didžiausią ledo ritulio entuziastą, labiausiai prisidėjusį prie šios sporto šakos atgaivinimo, Antanas Gricius, vietinė komanda turi stiprias tradicijas, o klubo istorija siekia jau 50 m.

„Savaime suprantama, kad miesteliui turėti tokią komandą ir dalyvauti varžybose labai svarbu. Aktyviai rungtynėse dalyvaujame pastaruosius dvejus metus. Iš pradžių vykdavome į Daugpilį, nes mums ten būdavo arčiau, bet vėliau pradėjome rungtyniauti Lietuvoje. Pamatėme, kad ir čia visai neblogai sekasi“, - kalbėjo buvęs miestelio seniūno pavaduotojas pridurdamas, kad itin svarbūs yra įvairaus amžiaus rinktinėms atstovaujančių jaunųjų talentų pasiekimai.

Rungtynės prasidėjo ganėtinai lėtai ir atsargiai, abi komandos stengėsi priprasti prie ledo, kuris nebuvo nei itin lygus, nei kaip paaiškėjo vėliau pakankamai storas, kad atlaikytų visus tris kėlinius. Pirmieji aktyvesnių veiksmų ėmėsi šeimininkai, kurį laiką prirėmę vilniečius prie jų vartų, tačiau sostinės klubo treneriui šaukiant balsu, kurio aidą greičiausiai girdėjo ir maždaug 18 km gyvenantys rokiškėnai situacija keitėsi ir žaidimas išsilygino.

Antrajame kėlinyje varžybos kaip reikiant įsibėgėjo, tačiau pankams vėl nesisekė išnaudoti susikurtų progų, o kadangi jų gerokai mažiau nei paskutinėse pirmojo rato rungtynėse vilniečiai niekaip neįstengė pelnyti įvarčio. Sąlygas abiejų komandų žaidėjams apsunkino ir nekankamai storas ledo sluoksnis, kuris vietomis pradėjo lūžinėti atidengdamas gumos paviršių ir sudarydamas tikrus spąstus, dėl kurių griuvo ne vienas žaidėjas.

Prarasdami kantrybę „Hockey Punks“ žaidėjai antrajame kėlinyje ėmė rinktis baudos minutes ir didžiąją šios atkarpos dalį žaidė būdami mažumoje. Pagal žmogiško elgesio sąlygotas tendencijas, teisėjai spręsdami ginčytinas situacijas dažniau linkę palaikyti namų komandą. Ši nerašyta taisyklė pasitvirtino šeštadienio varžybose - teisėjų darbo vertinti nesiimsime, tačiau faktas, kad Juopudės žaidėjams nebuvo skirta nei viena baudos minutė kalba pats už save.

Paskutinį kėlinį komandos žaidė pagal lauko ledo ritulio taisykles 10 min. apsikeisdamos pusėmis. Visgi ši taisyklė nelabai gelbėjo, nes nemažos duobės susidarė ir pačiame aikštelės centre. „Hockey Punks“ komandos kapitonui Gabrieliui Liaudanskui-Svarui nuogąstaujant, kad kas nors gali išsisukti koją buvo padaryta trumpa pauzė, tačiau greitai konstatavus, kad situacijos pakeisti nepavyks varžybos pratęstos.

Pirma trečiojo kėlinio pusė baigėsi be įvarčių ir kuomet jau prasidėjo svarstymai, ar galima ant turimos ledo dangos žaisti pratęsimą, ar iškart bus skelbiami baudiniai, „Hockey Punks“ surengė tikrą varžovų vartų apgultį. Net trise prieš vartininką atsidūrę sostinės klubo žaidėjai po atkaklių grumtynių sugebėjo pasiųsti ritulį į vartus. Pasižymėjo puolėjas Domantas Varnys.