Andrius Skuja – Europos čempionas!

Andrius Skuja iškovojo Lietuvai pirmąjį aukso medalį Berlyne (Vokietija) vykstančiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate. 26-erių kuršėniškiui niekas neprilygo F46 klasės ieties metimo rungties finale. A. Skuja geriausiu, antruoju bandymu švystelėjo ietį 45 metrus, 4 centimetrus ir pelnė aukso apdovanojimą. Tai – septintasis medalis Lietuvos rinktinės kraityje.

A. Skujai už nugaros liko sidabrą iškovojęs baltarusis Dzmitryjus Vasilevičius – 44 metrai, 67 centimetrai, o bronza atiteko vokiečiui Andreasui Lehmannui – 43 metrai, 27 centimetrai.

„Esu labai patenkintas iškovotu titulu. Prieš varžybas baisiai jaudinausi, bet sektoriuje su kiekvienu metimu buvo vis mažiau baisu. Pasitarę su treneriu, pirmus metimus atlikome iš pusės įsibėgėjimo, kad stabilizuotųsi metimas. Po to metėme iš viso įsibėgėjimo. Matėme, kad rezultatas neblogas – asmeninis rekordas“, – po finalo švytėjo Europos čempionas.

„Šiandien buvo labai vėjuota ir oro temperatūra buvo 14 laipsnių žemesnė nei vakar. Galvojome, kaip čia bus, bet Andrius puikiai susitvarkė sektoriuje ir atliko gerus pirmuosius metimus. Tai – jo asmeninis rekordas ir geriausias Lietuvos rezultatas šioje klasėje. Turime aukso medalį, labai juo džiaugiamės ir net neturiu ką pridurti“, – šypsojosi A. Skujos treneris Deimantas Jusys.

A. Skujai tai – antras apdovanojimą Berlyne. Lietuvis laimėjo bronzos medalį rutulio stūmime.

Penktadienį asmeninį rekordą disko metimo sektoriuje pagerino Kęstutis Skučas. F52 klasėje besivaržantis Lietuvos parolimpietis užfiksavo 17 metrų, 77 centimetrų rezultatą, bet to medaliui neužteko. Europos čempionu tapęs lenkas Piotras Kosewiczius diską numetė 20 metrų, 20 centimetrų, sidabro medalis atiteko latviui Aigarui Apiniui – 19 metrų, 71 centimetrai, o bronzos – lenkui Robertui Jachimowicziui – 19 metrai, 19 centimetrų.

„Aukštesnės vietos buvo sunku tikėtis, nes konkurencija labai didelė. Džiaugiuosi, kad pasiekiau asmeninį rekordą, bet, norint kovoti dėl kažko daugiau, reikia dar geresnio rezultato. Šiandien padariau geriausia, ką galėjau“, – pasirodymu patenkintas liko K. Skučas.

Nepasisekė Modestui Grausliui, kuris T11 klasės 200 metrų bėgimo finale buvo diskvalifikuotas, nes jo vedlys Erikas Ivanovas finišavo anksčiau už sportininką. Europos čempionu tapo turkas Mehmetas Tuncas, kurio laikas – 24,62 sekundės.

Lukas Guščius T47 klasės 400 metrų bėgimo finale distanciją įveikė per 57,42 sekundės ir liko šeštas. Senojo žemyno pirmenybių aukso medalis atiteko austrui Guntheriui Matzingeriui – 50,34 sekundės.