REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę parlamentarai, 15 proc. susimažinę atlyginimus sau ir ministrams, ketina juos laikinai apkarpyti ir prezidentui, teisėjams, merams ir jų pavaduotojams, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams, savivaldybių administracijos direktoriams.

REKLAMA
REKLAMA

Sutaupytų milijonus

Tokias įstatymų pataisas, siūlančias nuo kovo 1 d. iki metų pabaigos 15 proc. sumažinti minėtų grupių darbo užmokestį, vakar Seimo sekretoriate įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos narys Kęstutis Daukšys, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Analogišką siūlymą Konstitucinio Teismo teisėjams yra įregistravusi ir įvairioms frakcijoms atstovaujanti parlamentarų grupė.

Pasak K. Daukšio, pataisos teikiamos „atsižvelgus į susiklosčiusią šalies ekonominę ir finansinę būklę“. Politikas juokaudamas pridūrė, kad dalis žmonių, kuriems jos skirtos, patys to norėjo ir prašė, kad galėtų „dalyvauti solidarumo programoje“.

Parlamentaras neatmetė galimybės, kad šiame siūlyme bus išimčių, nes yra ir pakankamai nedidelius atlyginimus gaunančių merų. Dėl to esą Seimas svarstys ir apsispręs artimiausiuose posėdžiuose. Manoma, kad neeilinė Seimo sesija gali būti sušaukta vasario 5 d.

REKLAMA
REKLAMA

K. Daukšio preliminariais skaičiavimais, taip valstybei pavyktų sutaupyti kelis milijonus litų, kurie galėtų būti skirti socialiniams reikalams. Manoma, kad sumažinus atlyginimus vien Konstitucinio Teismo teisėjams pavyktų sutaupyti apie 240 tūkst. litų valstybės biudžeto lėšų.

Problema – apylinkių teismuose

Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė sutiko, kad ekonominė padėtis šalyje nėra lengva, tačiau, anot jos, tokiuose siūlymuose galima įžvelgti ir proporcingumo principo pažeidimą, nes atlyginimus teisėjams ketinama mažinti jau antrąkart.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak L. Garnelienės, daugiausia problemų šiuo atveju iškiltų apylinkių teismuose, nes teisėjų darbo krūviai didėja, o norinčiųjų dirbti už mažesnį atlygį mažėtų.

„Teisėjų padėjėjų, pirmininkų patarėjų aukštesnių teismų atlyginimai išeis didesni negu apylinkių teismų teisėjų. Ko gero, bus kaip Latvijoj, kur bylos skiriamos jau 2010 m.,“ - prognozavo Teisėjų tarybos pirmininkė.

L. Garnelienė kaip teisėjų luomo diskriminacijos pavyzdį pateikė ir Seimo nutartą atlikti auditą.

„Nors vienkartines priemokas išsimokėjo beveik visos institucijos, kažkodėl auditą atlikti nutarta tiktai teismuose“, - piktinosi teisėja.

REKLAMA

Teisėjai nesutinka

Tuo tarpu Apylinkių teismų teisėjų sąjunga seimūnų siūlymus mažinti teisėjų atlyginimus vadina diskriminacija ir žada savo darbo teises ginti visais įstatymuose leidžiamais būdais.

Vakar jie pareiškė, kad valstybė teisėjams ir taip yra skolinga dalį atlyginimo už laikotarpį nuo 2000 iki 2008 m., tačiau skola negrąžinama.

Be to, atkreipiamas dėmesys, kad teisėjams, kaip ir visiems kitiems iš biudžeto atlyginimą gaunantiems darbuotojams, šiais metais atlyginimas jau yra sumažintas nustačius 475 litų bazinį dydį vietoj anksčiau buvusių 490 litų.

REKLAMA

„Biudžeto sandaros įstatymo įgyvendinimo metu kylančios problemos negali būti sprendžiamos vienos socialinės grupės sąskaita. Sumažinusatlyginimą teisėjams sutaupytų lėšų efektas būtų kur kas mažesnis negu žala teismų sistemos sklandžiam funkcionavimui“, - teigė Apylinkių teismų teisėjų sąjungos atstovai.

Arturas Paknys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų