Vakar LKL čempionate buvo žaidžiami paskutiniojo – 24-ojo – turo mačai. Po jų paaiškėjo visos komandos, kurios žais atkrintamosiose varžybose ir beveik visos poros. Nežinoma tik, kas užims pirmą vietą – „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“. Tai šie klubai išsiaiškins šiandien Vilniuje.

Šiaulių „Šiaulių“ klubas savų žiūrovų akivaizdoje 103:77  (31:13, 26:20, 30:17, 16:27) sutriuškino Marijampolės „Sūduvos“  krepšininkus ir išsaugojo trečią vietą, o suvalkiečiai liko dešimti.

Mačo baigtis buvo aiški jau po pirmųjų dešimties žaidimo minučių, nes šiauliečiai pasibaigus pirmąjam ketvirčiui jau turėjo 18 taškų pranašumą (31:13), kurio iki pat rungtynių pabaigos iš savo rankų nebepaleido.

„Šiauliai“: Mindaugas Kuzminskas 23 taškai, Derrickas Low 16, Maris Gulbis 12, Deivydas Gailius ir Arvydas Šikšnius – po 11, Mindaugas Žukauskas bei Vytautas Šarakauskas – po 10 taškų.

„Sūduva“: Nerijus Varnelis 20, Raimundas Danys 13, Aurimas Birgelis 12, Saulius Kazevičius 10 taškų.

Dvigubas Virginijaus Praškevičiaus dublis lemiamose reguliariojo sezono rungtynėse lėmė, kad Utenos „Juventus“ klubas savo aikštėje 76:71  (13:25, 16:11, 23:14, 24:21) palaužė Prienų „Rūdupio“ ekipą ir užėmė ketvirtąją vietą, o prieniškiai nusmuko į septintąją.

Tikras nervų karas virė antroje susitikimo pusėje. Trečiajame kėlinyje sužaidus keturias minutes A. Vasiliauskas pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą savo nauda (40:39), tačiau svečiai netruko susigrąžinti minimalią persvarą – 41:40. Kova taškas į tašką išliko iki pat kėlinio pabaigos, o po trijų ketvirčių „Juventus“ jau buvo priekyje – 52:50.

Likus žaisti pusantros minutės keturis taškus iš eilės pelnė V. Praškevičius, o „Juventus“ pranašumas pasiekė šešis taškus – 70:64. Visgi Valdas Dabkus pataikė iš toli, G. Vileita pridėjo du baudų metimus ir svečių deficitas vėl tapo minimalus – 70:69. Per likusį laiką uteniškiai tiksliai realizavo baudų metimus, o „Rūdupio“ komandai išsigelbėti tolimais metimais nebepavyko.

„Juventus“: Virginijus Praškevičius 23 ir 20 atkovotų kamuolių,Gintautas Matulis 13, Darius Pakamanis 11, Arūnas Vasiliauskas 10.

„Rūdupis“: Gediminas Orelikas ir Valdas Dabkus – po 15, Gintautas Vileita 14, Giedrius Jankauskas 11.

Apmaudžią nesėkmę patyrė Panevėžio „Techaso“ krepšininkai, namuose 87:90  (14:14, 15:17, 21:27, 26:18, 11:14) po pratęsimo nusileidę Vilniaus „Sakalams“.

36-ąją susitikimo minutę šeimininkai buvo atsidūrę nepavydėtinoje situacijoje. Svečiai pirmavo trylikos taškų skirtumu (65:52) ir buvo labai arti dešimtosios pergalės LKL čempionate.

Vis dėlto Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai rankų nenuleido. Panevėžiečiai sugebėjo atsitiesti ir paskutinėmis sekundėmis išplėšė pratęsimą (76:76). Tiesa, jame sėkmė „Techasui“ nebešypsojo. Šįsyk sostinės klubas žaidė atsakingiau ir įgytos persvaros iš savo rankų nebeišleido.

Panevėžiečiai, iškovoję 11 pergalių ir patyrę 13 pralaimėjimų, LKL turnyrinėje lentelėje liko šeštoje vietoje. Puikiai reguliarųjį sezoną baigę „Sakalai“ su 10 pergalių ir 14 nesėkmių liko už atkrintamųjų varžybų borto – devinti.

„Techasas“: Laimonas Lukoševičius 20 (5 rez. perd., 7 kl.), Tomas Černeckis 19, Ernestas Ežerskis 17 (6 rez. perd.), Gediminas Maceina 14 (6 atk. kam.), Vaidotas Volkus 13 (17 atk. kam.).

„Sakalai“: Virginijus Sirvydis 21 (5 rez. perd.), Rolandas Matulis (6 atk. kam.), Gintaras Leonavičius ir Mindaugas Budzinauskas (8 atk. kam.) – po 14, Ovidijus Varanauskas 11.

Alytaus „Alytus“namuose 84:71  (18:20, 21:25, 21:12, 24:14) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Prieš ketvirtąjį kėlinuką šeimininkai turėjo vos trijų taškų pranašumą (60:57), tačiau per tris pirmąsias ketvirčio minutes pelnė 10 taškų, o varžovams leido įmesti vos 2 ir įgijo dviženklę persvarą – 70:59. Po dar vieno spurto 10:2 alytiškiai jau buvo priekyje 17 taškų skirtumu (80:63), kurio varžovams iki finalinės sirenos panaikinti nebepavyko.

„Alytus“: Andrius Aleksandrovas 34 taškus, Vilius Šumskis 15, Aurimas Adomaitis 14, Paulius Kleiza 9.

„Nevėžis“: Paulius Beliavičius 18 taškų, Egidijus Dimša16, Darius Šilinskis 14, Tomas Rakauskas 12.

„Alytus“ turnyrinėje lentelėje liko priešpaskutinėje – dvyliktoje vietoje, o „Nevėžis“ – vienuoliktoje.

Šiandien bus žaidžiamos paskutinės dvejos reguliariojo sezono rungtynės. Jose susikaus „Šiauliai“–„Nevėžis“ ir „Lietuvos rytas“ –„Žalgiris“.

Taigi jau tiksliai aiškios dvi iš keturių atkrintamųjų varžybų porų. Tai: „Šiauliai“ –„Techasas“ ir „Juventus“ –„Neptūnas“.

Kas laimės „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ mačą, tas žais su „Perlu“, kas pralaimės – su „Rūdupiu“.