REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
D. Berzinos gyvenimo akimirkos (nuotr. asm. archyvo)

Kiekvienas iš mūsų tam tikram savo gyvenimo periodui rastumėme atitinkamą pavadinimą. Tačiau Airijoje gyvenanti 45-erių lietuvė Dainora Berzina dabartinį savo gyvenimo periodą pavadina gana skaudžiai „Mano nesibaigianti krūties vėžio istorija žaliojoje saloje“.

5

Kiekvienas iš mūsų tam tikram savo gyvenimo periodui rastumėme atitinkamą pavadinimą. Tačiau Airijoje gyvenanti 45-erių lietuvė Dainora Berzina dabartinį savo gyvenimo periodą pavadina gana skaudžiai „Mano nesibaigianti krūties vėžio istorija žaliojoje saloje“.

REKLAMA

Airijoje gyvenanti 45-erių lietuvė Dainora Berzina puikiai prisimena lemtingą 2016 metų rytą, tai buvo Didysis Penktadienis prieš gražiausią pavasario šventę – Velykas.

„Airijoje jau buvo šilta, žalia ir saulėta. Išėjus iš dušo, užčiuopiau darinį. Iš karto puoliau ieškoti informacijos. Baimė sukaustė protą ir sielą. Atrodė, kad nesulauksiu pošventinio laikotarpio, kada galėsiu apsilankyti pas šeimos gydytoją“, - savo istorijos pradžią prisimena moteris.

Kaip ir buvo suplanavusi, D. Berzina po Šv. Velykų apsilankė pas gydytoją. Šis vizitas moterį kiek nuramino, kadangi darinys atrodė paslankus, lygiais kraštais. Pasak moters, jis buvo labiau panašus į gėrybinį auglį, todėl į krūtų kliniką ji vyko su didžiule viltimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Mamograma, echoskopija, biopsija...“, - vardija ji ir skaudžiai priduria: „Ir gyvenimo ritmas visai šeimai pasikeitė. Jis tęsiasi jau du metus, ligoninių ir terapijų režimu“.

REKLAMA

Trigubai neigiamas krūties vėžys 

Galutinė D. Berzinos diagnozė – trigubai neigiamas krūties vėžys, antroji stadija. Po konstatuotos diagnozės, moteris aktyviai pradėjo domėtis šia liga ir suprato, kad jos gydymo kelias bus ilgas ir sunkus.

„Trigubai neigiamas krūties vėžys – sunkiausiai pasiduodanti gydymui forma, atskirta kaip atskira rūšis tik 2006 metais“, - priduria ji.

Trigubai neigiamas krūties navikas – nenustatoma hormonų receptorių raiškos ir padidėjusios HER2 raiškos. Vienintelis gydymas-chemoterapija sumažina gydymo galimybes.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar atrodo, kad priėmiau duotą išbandymą pakankamai ramiai ir turėjau viltį, kad būsiu viena iš nedaugelio gydymo sėkmės istorijų. Gydymo planai panašūs visur ir pasirinkau likti gydytis Airijoje“, - pasakoja D. Berzina.

Moteris džiaugiasi, kad chemoterapiją ji pasirinko prieš operaciją, tačiau vėliau sekė liūdnos naujienos. Pirmoji linija AC+T nustojo veikti vos įpusėjusi. Po operacijos moteris sužinojo, kad gydymas buvo neveiksmingas.

„Ir mano siaubai grįžo vėl ir vėl. Nei spindulinis gydymas, nei kita chemoterapija Xeloda rezultatų nedavė. Taip mano nepažengusi stadija pavirto ketvirtaja“, - sako ji.

Paskutinės chemoterapijos metu moteris pasijuto blogai, todėl išvažiavo į ligoninę. „O taip netoli buvo atokvėpis, kad gal pagaliau bus pertrauka...“, - priduria moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin brangus gydymas 

Moters rentgenas parodė plaučių uždegimą, o kompiuterinė tomografija atskleidė tikrąją tiesą – liga išplito į plaučius, odą, kepinis ir krūtinės ląstą.

„Kaip niekada puikiai supratau, kas manęs laukia, jei palaikomoji chemoterapija neduos rezultatų. Gydytojų prognozėmis – pusmetis. Pasiryžau dar vienam bandymui su didžiule viltimi. Kol kas vaistai veikia, bet pilnos dvasios ramybės nesuteikia. Liga linkusi atsinaujinti, vos pripranta prie gydymo“, - savo istoriją pasakoja moteris.

Pirmos dienos po šokiruojančių naujienų moteris net neprisimena. Ji atvira – tuomet jai slydo žemė iš po kojų.

„Bet žmogus tokia būtybė, kad gali iškęsti daug skausmo ir kančios. Nepasidaviau tą akimirką nevilčiai ir dabar su dideliu tikėjimu einu į priekį“, - sako ji.

REKLAMA

Dabar D. Berzina pasiduoti tikrai neketina ir visais įmanomais būdais bando įveikti klastingą ligą. Kaip ji pati sako – mokslas žengia pirmyn imunoterapijų srityje, todėl visa šeima puolė ieškoti, kas galėtų padėti moteriai. Paaiškėjo, kad ne viena klinika Vokietijoje peržiūrėjo ligos istoriją ir turi galimybių taikyti kompleksinį gydymą su imunoterapija. Tiesa, tokio gydymo kaina yra tikrai ne maža.

„Gaila, kad nei Lietuvos, nei Airijos moterys, atsidūrusios tokioje padėtyje, neturi galimybių sau padėti dėl aukštos terapijų kainos, o valstybė nekompensuoja. Gydymas siekia šimtatūkstantines sumas“, - apie gydymą pasakoja moteris.

Ragina tikrintis ir kitas 

Apie skaudžią moters ligą ilgus metus žinojo tik šeima ir artimieji. Moteris niekada negalvojo, kad ji išdrįstų prašyti pagalbos garsiai spaudoje ar Airijos ir Lietuvos visuomenėje.

REKLAMA

„Iš tiesų šauksmas tik dabar parodė, kokie nuostabūs žmonės buvo ir yra mano gyvenime. Ir tikriausiai meilė gyvenimui, šeimai, draugams ir visam margam pasauliui priverčia nebijoti ir nesigėdyti nieko. Jei yra bent mažiausia galimybė, nesinori jos išleisti iš rankų.“, - sako moteris.

Nors D. Berzina jau susitaikė su savo skaudžia liga ir stengiasi ją įveikti, ji aktyviai tikrintis ragina ir kitas moteris.

„Mielos moterys, saugokite save, tikrinkitės ir neatidėliokite savo gyvenimo į kitą dieną. Turime jį tik vienintelį. Jei kam reikalinga informacija, žinios, kurias įgijau savo kelyje, mielai ja pasidalinsiu“, - nuoširdžiai kalba D. Berzina.

Norintiems ir galintiems prisidėti prie Dainoros Berzinos gydymo, tai padaryti galite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų