• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Darbo grupę sudarysime, kaip tai įvesti, nes negalime iš karto sistemą taip radikaliai keisti, reikia palaipsniui, tik kai kuriose bylose. Bet tai turi pasakyti specialistai, kad tikrai galėtume duoti naudą, o ne kažkokį populistinį turgų. To reikėtų išvengti nežeidžiant ir nesudarkant dabartinės sistemos, bet ją atveriant visuomenei, kad žmonės galėtų ir daugiau informacijos gauti, ir prisiimti dalį atsakomybės už savo sprendimus, bet iš dalies ir kontroliuoti tuos sprendimus“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tyrimą šiuo klausimu atlikusio Teisės instituto ekspertai abejoja, ar iš atsitiktinių žmonių išrinkti tarėjai būtų sąžiningesni nei teisėjai.

REKLAMA

„Teisėjai yra visuomenės nariai lygiai tokie patys – nei jie geresni, nei blogesni, bet jie turi palaikantį motyvą: jie turi gerą, neblogai apmokamą darbą. Prarasti darbo teisėjai nenori, net tie, kurie būtų linkę, paprasčiausiai nenori rizikuoti.

O ką mes pasakysim tiems tarėjams, kurie neturi kuo rizikuoti – dirba, pavyzdžiui, kokioj nors įmonėje vadybininku, atėjo patarėjauti ir kuo mes jį motyvuosim, kad jei jam pasiūlys didelį kyšį, kad jis jo neimtų?“ – svarsto Teisės instituto direktorius Petras Ragauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Teisės instituto direktoriaus, tarėjų atsiradimas mažiausiai perpus pabrangintų teisingumą Lietuvoje, nes valstybė turėtų tarėjaujantiems žmonėms kelis metus mokėti jų buvusį darbo užmokestį.

Taip pat neaišku, ar turintys gerą darbą norėtų jį palikti tokiam ilgam laikui ir ar tarėjais nesiektų tapti nesąžiningi piliečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors teisininkų bendruomenės ne kartą buvo pasakiusios, kad nelabai mato, kaip prisiekusiuosius ar tarėjus įteisinti ir įvesti į teismų sprendimų priėmimą, aš manyčiau, kad tam tikrom bylų kategorijoms tai būtų labai prasminga“, – komentavo teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Teisingumo ministro teigimu, tarėjai pirmiausia galėtų padėti nagrinėti bylas, kuriose teisiami patys teisėjai.

Lietuvoje teisėjas po du tarėjus turėdavo sovietmečiu, tačiau atkūrus nepriklausomybę jų atsisakyta.

Kristina Jackūnaitė, Zina Paškevičienė

LTV naujienų tarnyba

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų