0

Po gėdingos nesėkmės Atėnų „Panathinaikos“ klubui Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius ilgai kalbėjo apie pralaimėjimo priežastis, tačiau pripažino, kad atsakymų į jam rūpimus klausimus jis dar negali rasti.

"Sunku pasakyti ką nors, kas paaiškintų priežastis visiems arenoje susirinkusiems žiūrovams, kodėl pralaimėjome. 12-13 minučių sužaidėme kaip komanda, bet antrajame kėlinyje sustojome ir grįžome prie savo ligos, kuria komanda sirgo iki man atvykstant. Nemaniau, kad ši sudėtis gali būti labai labai gera gynyboje, tačiau norint laimėti svarbias rungtynes, reikia demonstruoti bent normalią gynybą. Jei būtme gynęsi taip, kaip pradžioje, visuomet turėtume šansų, nepaisant koks yra puolimas. Antrame kėlinyje turbūt nėra taip buvę, kad komanda baudas mestų 17 proc. taiklumu ir tiek daug pramestų. Bet jei gynyba būtų gera, varžovo toli į priekį taip nepaleistume.

Šiose rungtynėse išnaudojau visas minutės pertraukėles, net ir atsiliekant 20 taškų pabaigoje, kad galėčiau pasakyti, kaip jie turi rungtyniauti, bet nebuvo žaidėjo, kuris klausytų ir reaguotų į mano pastabas. Antrajame kėlinyje buvo tokia situacija, kai žaidėjai net nebandė eiti į baudos aikštelę, žaidė prie tritaškio linijos, o atakos strigo.

Treniruotėse ir ruošiantis rungtynėms komanda buvo visai kitokia. Tai negali būti psichologinės problemos, nes turime žaidėjų, kurie turi sukaupę didelę tokių rungtynių patirtį. Sunku pasakyti, kodėl vaizdas aikštėje pasikeičia radikaliai.

Sveikinimai „Panathinaikos“, kurie iškovojo pelnytą pergalę. Mes dar neišėjome iš kelio į „Top 16“ - jei laimėsime kitus du susitikimus, visi keliai yra atviri. Galbūt reikės ir matematinių skaičiavimų, bet apie tai kalbėsime po kitų rungtynių.

Šiandien esu patenkintas ne taip, kaip pralaimėjome, bet tai, kokiu veidu žiūrėjome į sirgalius. Lietuvoje dirbu 3,5 metų. Kai pamačiau žaidžiant prieš Šiaulius 11 tūkst. žmonių, tai man ne tik didelė atsakomybė, bet ir tai, kas stumia mane į priekį. Tai yra puikus klubas, puiki arena. Kol kas negaliu atsakyti į klausimus. Kas dar gali motyvuoti, jei to padaryti negali net pilna arena? Vis dėlto tikiu, kad galime per likusias dvi rungtynes padaryti gerus dalykus, o patekę į „Top 16“ po šventinių atostogų galime grįžti pailsėję nuo krepšinio, geros nuotaikos ir vidinės būsenos. Problema nėra treniruotėse - tai tiesiog žaidėjų mentalitetas. Jie palūžta labai lengvai ir po to nesugeba atsitiesti", - spaudos konferencijoje kalbėjo A.Trifunovičius.

„Žmonės, kurie mus žiūri ir moka mums atlyginimus nusipelno daug daugiau nei buvo šiandien“, - pridūrė A.Trifunovičius.

- Nemanote, kad artėjančias rungtynes reikėtų paaukoti dviem Eurolygos mačams?

- Laikas nėra mūsų talkininkas. Nežinau, ką reiškia paaukoti rungtynes. Laukia rungtynės su Kėdainiais ir Utena. Tvarkaraštis atima daug dalykų, tačiau toks tvarkaraštis buvo ir anksčiau, todėl negalime dėl to teisintis. Prieš tai galbūt buvo įtemptas tvarkaraštis, tačiau toks jis yra ir reikia su tuo susitaikyti. Problema nėra viename ar dviejuosee žaidėjuose, tačiau tai yra grupėje žmonių, o reikiamo laiko ištikrųjų trūksta.

- Kaip vertinate teisėjų darbą?

- Ką galima kalbėti apie teisėjus po tokių blogų rungtynių? Jei visas rungtynes žaidi kietai, tai gali turėti įtakos, bet kai žaidi minkštai ir atakuoji iš toli, nieko nepaveiksi. Šiandien nereikėtų kalbėti apie teisėjus.