A. Roddickas Vimbldone sensacingai pralaimėjo Taivano atstovui

Londone (Didžioji Britanija) vykstančio Vimbldono teniso turnyro, kurio prizų fondą sudaro 13,725 mln. svarų, vyrų vienetų varžybų aštuntfinalyje praėjusių metų šio turnyro finalininkas 27-erių metų amerikietis Andy's Roddickas (ATP 7) 6:4, 6:7 (3-7), 6:7 (4-7), 7:6 (7-5), 7:9 pralaimėjo 26-erių metų Taivano atstovui Yen-Hsun Lu (ATP 82).

Mačas truko 4 val. 36 min.

Yen-Hsun Lu tapo pirmuoju Azijos tenisininku nuo 1995 metų, patekusiu į „Grand Slam“ turnyro ketvirtfinalį. Prieš 15 metų tokį rezultatą pasiekė japonas Shuzo Matsuoka.

Yen-Hsun Lu ketvirtfinalyje žais su trečiąja pasaulio rakete 23-ejų metų serbu Novaku Djokovičiumi, kuris pirmadienį po 2 val. 54 min. trukusios kovos 7:5, 6:4, 3:6, 6:4 nugalėjo 29-erių metų australą Lleytoną Hewittą (ATP 26).

Pirmoji pasaulio raketė 24-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis per 2 val. 1 min. 6:4, 6:2, 6:2 nugalėjo 28-erių metų prancūzą Paulį-Henrį Mathieu (ATP 66).

2008 metų Vimbldono turnyro nugalėtojas R. Nadalis ketvirtfinalyje susitiks su šeštąja pasaulio rakete 25-erių metų švedu Robinu Soderlingu. Pastarasis aštuntfinalyje 6:2, 5:7, 6:2, 3:6, 7:5 įveikė 11-ąją vietą pasaulio reitinge užimantį 28-erių metų ispaną Davidą Ferrerą.

Antroji pasaulio raketė nugalėtojo titulą ginantis 28-erių metų šveicaras Rogeris Federeris po vos 1 val. 24 min. trukusios kovos 6:3, 6:2, 6:3 nugalėjo 29-erių metų austrą Juergeną Melzerį (ATP 16) ir kitame etape žais su 24-erių metų čeku Tomašu Berdychu (ATP 13).

Į ketvirtfinalį taip pat iškopė ketvirtoji pasaulio reketė 23-ejų metų britas Andy's Murray'us bei dešimtąją vietą pasaulio reitinge užimantis 25-erių metų prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga.