REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas šiandien pareiškė, kad socialdemokratų parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Sveikatos draudimo įstatymo yra nesavalaikis, nereikalingas, galintis neigiamai atsiliepti visai sveikatos sistemai. Socialdemokratai siūlo Seimui kreiptis į KT prašant ištirti, ar kai kurios įstatymo nuostatos neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, šis kreipimasis gali būti svarstomas Seimo plenariniame posėdyje kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

„Opozicijos kreipimasis į Konstitucinį Teismą sukels chaosą. Tai pigus politikavimas ir žmonių apgaudinėjimas“, – įsitikinęs Seimo narys.

REKLAMA

Įstatymą rengė pats V. Andriukaitis

„Sveikatos draudimo įstatymas priimtas socialdemokratų daugumos Seime 1996 metais. Pagal jo nuostatas sveikatos draudimo mokestis niekur nedraustiems asmenims visada buvo privalomas. Tačiau socialdemokratai nesirūpino, kad ši prievolė būtų realiai taikoma“, – ankstesnes Vyriausybes kritikavo Seimo narys. Pasak TS-LKD frakcijos nario A. Matulo, Seimo kreipimasis į KT stabdytų svarbias galiojančio įstatymo nuostatas, sukurtų teisinį chaosą vis sąžiningiau tvarkomoje sveikatos draudimo sistemoje, pakenktų visai sveikatos sistemai, o kartu ir žmonių sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA

A. Matulas priminė, kad įstatymą 1996-aisiais rengusiai darbo grupei vadovavo Vytenis Andriukaitis. Šis socialdemokratų atstovas šiuo metu laikomas pagrindiniu kreipimosi į KT iniciatoriumi.



Mokestis net sumažėjo

Pasak A.Matulo, praėjusiais metais apie 300 tūkst. žmonių, anksčiau nedalyvavusių sveikatos draudimo sistemoje, pradėjo mokėti PSD mokestį. „Solidarumo ir visuotinumo principas sudaro sąlygas sukaupti pakankamai lėšų PSD fondo biudžete tam, kad būtų suteikta tinkama ir kokybiška sveikatos priežiūros paslauga visiems apsidraudusiesiems. Tinkamesnio būdo valstybei pasirūpinti žmonių sveikata kol kas nėra. Manau, kad tai gerai žino ir opozicija“, – teigė SRK pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komiteto pirmininkas pateikė palyginimą: turintys pareigą PSD susimokėti patys, asmenys moka 72 litus per mėnesį, o vienos paros reanimacijoje kaina yra 7000 litų.

Pagal nuo 1997-ųjų pradžios įsigaliojusią įstatymo redakciją, asmenys,  nepriklausantys apdraustiesiems,  mokėjo už save 10  procentų  Statistikos departamento  skelbiamo  praėjusio  mėnesio  vidutinio   darbo užmokesčio dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas (apie 200 litų). Nuo 2009 m. sausio 1 d. beveik niekas nepasikeitė, tik asmenims, mokantiems už save, t.y. nepriklausantiems valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijai ar dirbantiesiems, privalomojo sveikatos draudimo įmoka buvo sumažinta – nustatyta, kad ji yra 9 procentai nuo minimalios mėnesinės algos (72 litai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų