Svečiuose rezultatu 2:1 (1:0) Marijampolės „Sūduvą“ įveikusi VMFD „Žalgiris“ ekipa iškovojo vieną svarbiausių pergalių šiame sezone.

Sekmadienį vykusioje centrinėje „General Financing A lygos“ XXXI turo dvikovoje Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda pasinaudojo Marijampolės "Sūduvos“ klaidomis bei iškovojo labai svarbius tris taškus.

Lietuvos vicečempionus į septintąją iš eilės pergalę vedė įvarčius mušę Ramūnas Radavičius ir Andro Švrljuga, „Sūduvos“ gretose pasižymėjo Rafaelis Ledesma.

Susitikimą aktyviai pradėję žalgiriečiai jau pirmosiomis minutėmis surengė kelias pavojingas atakas, tačiau šeimininkams didesnių nemalonumų išvengti pavyko.

Netrukus „Sūduvos“ futbolininkai atsakė tuo pačiu, pasinaudodami svečių dažnomis pražangomis jie atakas pradėdavo po standartinių situacijų.

Kėliniui įpusėjus komandos puolime pradėjo stigti tikslumo. Žaidėjai dėl nesėkmingų epizodų neretai apeliuodavo į teisėjo sprendimus neskirti pražangų.

Geriausią progą pasižymėti „Sūduvos“ ekipa turėjo prabėgus pusvalandžiui, kuomet po Rafaelio Ledesmos perdavimo į baudos aikštelę kamuolys vos neatsidūrė žalgiriečių vartuose.

Nors šeimininkai antroje pirmojo kėlinio pusėje turėjo žaidybinę persvarą, būtent jie pirmieji buvo priversti traukti kamuolį iš savų vartų.

„Sūduvos“ gynėjas Nerijus Radžius suklupo baudos aikštelėje bandydamas sugaudyti žalgiriečių saugą Pavelą Komolovą ir jau gulėdamas ant žemės pamušė kamuolį ranka.

11 metrų baudinį stojęs realizuoti Ramūnas Radavičius neklydo. Tiesa, pirmasis jo tikslus smūgis buvo neįskaitytas, nes į baudos aikštelę per anksti įbėgo Kamilis Bilinskis. Tokia įveikių eiga nesutrikdė patyrusio „Žalgirio“ futbolininko, kuris dar kartą sėkmingai nukreipė kamuolį į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva“ nepasinaudojo idealia proga išlyginti rezultato. Vienas prieš vilniečių vartininką Armantą Vitkauską atsidūręs Tadas Eliošius nepergudravo buvusio savo komandos draugo.

60 minutę marijampioliečiai galiausiai pasiekė savo. Rafaelis Ledesma puikiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus nuo virpsto ir išlygino rezultatą.

Prabėgus dvylikai minučių „Sūduvos“ futbolininkų bei sirgalių džiaugsmas išgaravo akimirksniu, kuomet mikrodvikovą suvalkiečių baudos aikštelėje laimėjęs Andro Švrljuga šaltakraujišku smūgiu vėl išvedė žalgiriečius į priekį.

Netrukus sostinės vienuolikės pranašumą galėjo padvigubinti Andrejus Nagumanovas, tačiau niekieno nedengiamas saugas pataikė tiesiai į priešininkų vartininką.

Lemiamomis mačo akimirkomis darbo netrūko ir „Žalgirio“ vartų sargui Armantui Vitkauskui. Ne kartą komandą šiose rungtynėse gelbėjęs futbolininkas 85 minutę atrėmė labai pavojingą Rafaelio Ledesmos baudos smūgį.

„Sūduvos“ viltys išlyginti rezultatą sudužo jau per teisėjo pridėtą laiką, kuomet po kampinio pradėtą ataką ir pavojingą jos tęsinį nutraukė vartų kampą saugojęs Ramūnas Radavičius, neleidęs kamuoliui įskrieti į vartus.

Žalgiriečiai nedelsdami atsakė kontrataka, kurios smaigalyje atsidūrusiam Andro Švrljugai nepavyko atlikti tikslaus smūgio, nors iki tikslo trūko labai nedaug.

Po šio epizodo nuaidėjo teisėjo švilpukas, skelbiantis itin svarbią Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos pergalę.

Tris taškus į savo sąskaitą įsirašę žalgiriečiai (72 taškai) vėl priartėjo prie Panevėžio „Ekrano“ (73 taškai), kuris vilniečius lenkia tik vienu žingsniu.

XXXI turo rungtynėse čempionato lyderių lauks Šiaulių „Šiaulių“ barjeras.

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Panevėžio „Ekranas“ 30 22 7 1 66-21 73

2. Vilniaus „Žalgiris“ 31 22 6 3 65-19 72

3. Marijampolės „Sūduva“ 31 17 6 8 62-35 57

4. Pakruojo „Kruoja“ 31 17 4 10 45-27 55

5. Šiaulių „Šiauliai“ 30 15 3 12 64-43 48

6. Gargždų „Banga“ 30 11 7 12 35-30 40

7. Alytaus „Dainava“ 31 8 4 19 36-60 28

8. Tauragės „Tauras“ 31 7 2 22 31-77 23