7 valandos, 24 minutės ir 36 sekundės. Tiek 92 metų močiutei prireikė, kad įveiktų maratoną ir pagerintų moterų amžiaus rekordą šioje 42 km 195 m distancijoje.

Kai stilingai apsirėdžiusi ir pasidažiusi Harriette Thompson sekmadienį San Diege, Kalifornijoje, kirto finišo liniją, tapo vyriausia moterimi, kada nors nubėgusi maratoną. Ji jautėsi šiek tiek „sustingusi“, rašė jos gimtojo miesto laikraštis „Charlotte Observer“.

Rekordiniame bėgime H. Thompson lydėjo jos sūnus Brenny. 34-ame kilometre garbaus amžiaus bėgikei buvo sunkiausia. „Turėjau užbėgti į kalvelę, o ji man atrodė kaip kalnas. Pagalvojau sau: „Ar to reikia mano amžiuje?“ Tačiau nuokalnėje vėl pasijutau geriau“, - pasakojo ji.

Iki H. Thompson amžiaus rekordas priklausė jos tautietei Gladys Burrill. Ši prieš penkerius metus įveikė Honolulu maratoną būdama 92 metų ir 19 dienų. Harriette San Diege bėgo būdama 92 metų ir 65 dienų.

Ji norėjo su startiniu maratonu mokesčiu paremti vėžio tyrimų fondą. Moteris pati šią ligą įveikė. Vyriausias vyras, kada nors įveikęs maratoną, yra Fauja Singh. Prieš pora metų jis pakabino bėgimo batelius ant vinies – tuomet jam buvo 101 metai.