Seimo pirmininkas: atsakymu G.Kildišienei VTEK vadovas bandė užsidirbti taškų

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius pateikdamas vienasmenišką išaiškinimą Seimo narei Gretai Kildišienei siekė užsitikrinti valdančiosios partijos palankumą, teigia Seimo pirmininkas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos spaudos konferencija „Politikos aktualijos“ (nuotr. Fotodiena.lt)
6

„Mano supratimu, jis pabandė į ateitį užsidirbti sau taškų. Ir tai buvo nepagarba mūsų partijai, mūsų frakcijai. Aš labai paprastai įvertinau. Aš žinoma, pasiklausiau, ar kas nors ko nors čia prašė jo, mane patikino, kad tikrai niekas nieko neprašė, kad tai atsirado jo iniciatyva. Kadangi tokios jo iniciatyvos neturėjo būti, sprendimas toks ir buvo. Ir galų gale jis garbingai apsisprendė pasitraukti“, – trečiadienį Žinių radijui sakė Viktoras Pranckietis.

Antradienį Seimas patenkino VTEK pirmininko R.Valentukevičiaus atsistatydinimo prašymą. Prieš tai parlamento pirmininkas buvo paraginęs jį trauktis iš pareigų. Seimo vadovo kritikos R.Valentukevičius sulaukė, kai vienasmeniškai išaiškino, kad tuometinė Seimo narė „valstietė“ G.Kildišienė neprivalėjo deklaruoti, jog naudojasi mamos iš „Agrokoncerno“ nuomojamu automobiliu.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Greta Kildišienė ginasi baigiamąjį darbą: „turėkit nors kiek žmogiškumo"

Šį klausimą iš naujo nagrinėjusi VTEK praėjusią savaitę pareiškė, kad nedeklaruodama, jog naudojasi partijos pirmininko Ramūno Karbauskio valdomo koncerno automobiliu, G.Kildišienė pažeidė įstatymą.

R.Valentukevičius atleidžiamas nuo kovo 20 dienos.

V.Pranckietis trečiadienį susitinka su likusiais VTEK nariais aptarti tolesnį komisijos darbą.

„Šiandien susitinkame su VTEK nariais, tarsimės, kas galėtų vadovauti. Kadangi ponas Katuoka yra pagal amžių vyriausias, bet jis yra užimtas, neprisiima lyg tos atsakomybės, bet dar pasiklausime. O ateityje, manau, kad turėtume spręsti, tariamės su frakcijomis, kiek reikėtų keisti įstatymus, kad depolitizuotume maksimaliai, kad ši įstaiga galėtų skaidriai atlikti savo darbą ir nebūtų įtarimų, kad ji kam nors išplauna mundurą“, – sakė V.Pranckietis.

Pagal įstatymą, VTEK pirmininką iš šios komisijos narių Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas. VTEK sudaro penki nariai, skiriami penkerių metų kadencijai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų