Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame prestižiniame baigiamajame metų turnyre „Nitto ATP Finals“ pirmasis į finalą iškopė austras Dominicas Thiemas (ATP-3), įspūdingame pusfinalyje per 2 valandas 56 minutes 7:5, 6:7 (10:12), 7:6 (7:5) nugalėjęs serbą Novaką Džokovičių (ATP-1).

Tai buvo 5-a austro pergalė prieš serbą per 13 jų dvikovų.

Pirmajame sete visiškai lygi kova tęsėsi 10 geimų. Vienuoliktajame geime D.Thiemas susikūrė pirmąjį „break pointą“. Tuomet po labai ilgo kamuoliuko įžaidimo N.Džokovičius buvo kiek geresnėje padėtyje, bet, būdamas netoli nuo tinklo, nesėkmingai atmušė kamuoliuką, pataikė į tinklą ir netrukus pralaimėjo setą.

Ypač dramatiškas buvo antrasis setas. D.Thiemas penktajame geime nepasinaudojo proga perimti iniciatyvą, o aštuntajame geime savo galimybės nerealizavo ir N.Džokovičius. Dvyliktajame geime serbas buvo arti laimėto seto (40:15), bet suklydo ir prarado iniciatyvą. Teko žaisti pratęsimą, kuris klostėsi permainingai. D.Thiemas pirmavo 2:0, tuomet atsiliko 2:4 ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai (5:4).

Austras turėjo net keturias galimybes vienu tašku baigti mačą, tačiau visas jas iššvaistė, nors du kartus galėjo pelnyti pergalingą tašką savo padavimų metu. N.Džokovičius išlipo iš „duobės“ ir antru bandymu vienu tašku užbaigė pratęsimą.

Trečiajame sete tęsėsi visiškai lygių varžovų dvikova. Per 12 geimų nė vienas tenisininkas nesusikūrė „break pointo“, todėl mačo likimas sprendėsi pratęsime. Čia kur kas sėkmingiau startavo N.Džokovičius, susikrovęs grėsmingą pranašumą (4:0). Austras prieš pertraukėlę šiek tiek atsigavo, laimėjo vieną tašką varžovo padavimų metu ir priartėjo iki 2:4.

Po pertraukėlės D.Thiemas laimėjo dar vieną serbo įžaistą kamuoliuką. Austras ties tuo nesustojo, sėkmingai susitvarkė su savo padavimais ir spurtą pratęsė iki 5:0 (5:4). Netrukus D.Thiemas laimėjo dar vieną varžovo įžaistą kamuoliuką, o N.Djokovičius siaubingą atkarpą galiausiai nutraukė neatremtu padavimu.

Tuomet vėl eilė paduoti kamuoliuką atėjo D.Thiemui. Jis privertė N.Džokovičių suklysti ir antrus metus iš eilės pateko į šio turnyro finalą.

N.Džpkovičius liko su 5 „ATP Finals“ titulais, tad visų laikų rekordas ir toliau priklauso šveicarui Rogeriui Federeriui (6). Po 5 titulus dar turi čekas Ivanas Lendlas ir amerikietis Pete‘as Samprasas.

Vėlyvą šeštadienio vakarą antrajame pusfinalyje susitiks rusas Daniilas Medvedevas (ATP-4) ir ispanas Rafaelis Nadalis (ATP-2).

„Nitto ATP Finals“ turnyro prizų fondą sudarė 5,7 mln. JAV dolerių.