Sekmadienį Kačerginėje, „Nemuno žiedo“ trasoje, pajėgiausi žiedinių lenktynių meistrai baigė šių metų Baltijos šalių čempionatų kovas.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos pirmenybių paskutiniųjų etapų lenktynėse jėgas išmėgino 19 sportininkų iš šių trijų šalių ir Didžiosios Britanijos, „BMW taurės“ įskaitoje varžėsi 15 sportininkų, o didžiausią susidomėjimą kėlusiose, šioje trasoje šiemet surengtose jau trečiosiose 4 valandų lenktynėse pareiškė norą dalyvauti 20 komandų.

Jau tradicinėmis tapusias 4 val. lenktynes trečiąjį kartą iš eilės laimėjo ir „ARX-Baltica“ taurę iškovojo „Rimo“ komandos sportininkai Rimantas Blažulionis ir Saulius Vitkauskas, važiavę „BMW 330D“.

Nugalėtojai per 4 val. laiko limitą nuvažiavo 163 „Nemuno žiedo“ trasos ratus, arba 537,9 km.

Atsilikę dviem ratais antri finišo liniją kirto „ACME-Grifs AG“ komandos sportininkai Arūnas Granskas ir Martynas Samuitis, vairavę „Honda Civic“. Toks pat automobilis trečiąją vietą užtikrino „Helios sport“ kvartetui Liudui ir Erikui Vaštakams bei Karoliui ir Artūrui Gedgaudams, įveikusiems 160 ratų.

154 ratus nuvažiavo „Padvaiskas ir Ko“ ekipa, penkti finišavo „Auto-Piniavos“ lenktynininkai – „Volkswagen Golf“ vairavę Igoris Ivanovas, Martynas Giknius, Kęstutis Vilkas ir Mindaugas Slapšys, o šešti – 6 serijos BMW vairavę „Viesulo“ lenktynininkai Artūras Podbareckis, Rodionas Jonaitis, Linas Baltrušaitis ir Vincas Gerdžiūnas.

Iš viso 4 val. lenktynėse klasifikuota 15 iš 20 startavusių komandų.

4 val. lenktynėse, aplenkęs net keturis iš geresnių pozicijų startavusius varžovus, visą pirmąją valandą madas diktavo „Padvaisko ir Ko“ ekipos narys Tomas Plaščynskas. Važiuodamas devintąjį ratą jis pasiekė geriausiąjį vieno rato įveikimo laiką – 1 min. 20,594 sek., kurio niekam nepavyko pagerinti, tačiau Tomą pakeitęs Arvydas Padvaiskas kiekvieną ratą važiuodavo vidutiniškai 10 sek. lėčiau, todėl varžovai vienas po kito ėmė „Toyota Supra“.

Panašus vaizdas išliko ir po dar vienos šios komandos lenktynininkų rokiruotės, todėl įpusėjus varžyboms buvo matyti, kad vienas sportininkas ekipos iki nugalėtojų pakylos neištemps.

Įspūdingą ryžtą kovoti iki galo pademonstravo „Auto ABC-SGR“ komanda. 4 val. lenktynėse jos prototipų klasės „VAZ 2104“ automobilio variklis atlaikė vos trijų ratų apkrovas. Komandos mechanikai pakeitė variklį kitu, ir jos sportininkai puolė vytis prarasto laiko. Vijosi tol, kol trasoje neapvirto ekipos raudonasis VAZ, kurį tuo metu vairavo Jonas Bartkus.

Nepaisant nesėkmės, lenktynininkai nenuleido rankų. Ekipos mechanikams pakeitus keletą trauklių, aplyginus aplamdytas skardas ir užklijavus lipnia juosta išdaužtus langus automobilis vėl išriedėjo į trasą.

„Auto ABC-SGR“ lenktynininkai dėl fatališkų juos lydėjusių nesėkmių teįveikė vos 42 ratus ir nebuvo klasifikuoti lenktynėse, tačiau prizo už ryžtą siekiant pergalės jie tikrai nusipelnė.

Antrąsias „BMW taurės“ lenktynes sekmadienį laimėjo Dovilas Čiutelė, antras finišavo Donatas Stašaitis, o trečiąją vietą užėmė estas Ruve Veski.

Iš pirmosios pozicijos startavęs D. Stašaitis pirmavo mažiau nei vieną ratą, kol jo nepralenkė D. Čiutelė, tačiau jau trečiajame rate iš privalomų 12 lyderio poziciją susigrąžino D. Stašaitis. Po septintojo rato D. Čiutelė vėl susigrąžino lyderio poziciją ir nebeužleido jos iki pat lenktynių finišo, įveikęs visą distanciją važiuodamas vidutiniu 130,66 km per valandą greičiu. Keliomis akimirkomis vėliau nugalėtojo finišavusio D. Stašaičio vidutinis greitis – 130,17 km/val.

Abejas Baltijos šalių čempionatų įskaitose besivaržančių sportininkų lenktynes laimėjo dyzelinį „BMW 330D“ vairuojantis R. Blažulionis. Rimantas iškovojo 50 taškų ir šventė įtikinamą pergalę „Baltic Open II“ klasėje. Antrąją vietą šioje klasėje užėmė Arūnas Granskas, o trečias liko daugkartinis šalies kartingo čempionas šiaulietis Mantas Neverdauskas („Honda Civic“).

„Baltic Open I“ klasėje pirmoji vieta atiteko Edvinui Arkušauskui, nacionalinėje klasėje triumfavo latvis Vitalis Kalmis, o SP ir S1600 klasėse pergalėmis džiaugėsi irgi Latvijos sportininkai Marcis Birkensas ir Armandas Keišis.

Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių atviro čempionato paskutiniojo etapo lenktynes tarp komandų laimėjo „Viesulo“ sportininkai, pelnę 68 taškus. Tik dviem taškais nugalėtojams pralaimėjo „Rimo“ komanda, o po 18 taškų – trečioje vietoje likę „Lietuvos BMW klubo“ ir ketvirtą vietą užėmusios „Artas Racing“ sportininkai.

Lietuvos čempionato nugalėtojus ir prizininkus paskelbs Lietuvos automobilių sporto federacija, o Baltijos šalių – šių pirmenybių įskaitą vedanti Latvijos automobilių sporto federacija.