Kauno „Žalgirio“ ekipa niekaip neatidaro pergalių sąskaitos pasiruošimo cikle. 4:23 ketvirtąjį kėlinį pralaimėję žalgiriečiai 57:71 (23:16, 16:14, 14:18, 4:23) pripažino Buršos „Tofaš“ ekipos pranašumą. Negana to, draugiškame mače traumą patyrė „Žalgirio“ ekipos latvis Janis Strielnekas.

Pirmąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo gerai. Puolimas funkcionavo puikiai, Lukas Lekavičius pataikė savo metimus, Artūras Milaknis pataikė kelis tritaškius ir po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai pirmavo 23:16.

Antrajame ketvirtyje žaidimas tapo apylygis, tačiau savo pranašumą išlaikė žalgiriečiai ir į ilgąją pertrauką ėjo pirmaudami 39:30.

Atrodo, kad pirmoje mačo dalyje viskas veikė gerai – A. Milaknis gavo mesti savo metimus, J. Nebo gerai keitėsi gynyboje, tačiau antroje rungtynių dalyje viskas pasikeitė.

Trečiajame ketvirtyje žalgiriečių metimai pradėjo nekristi, tačiau pavykdavo išnaudoti varžovų klaidas gynyboje ir pelnyti lengvus taškus arčiau krepšio. Po trijų kėlinių Martino Schillerio ekipa pirmavo 53:48.

Visgi ketvirtasis kėlinys kauniečiams buvo tamsiausia diena pasaulyje. Kauno krepšininkams kamuolys slydo iš rankų, krepšininkai nepataikė laisvi, o gynybos namelis griuvo it domino. 4:23 spurtas neleido „Žalgirio“ krepšininkams džiaugtis pirmąja pergale pasirengimo cikle. 57:71 pralaimėta „Tofaš“ krepšininkams.

Kauno „Žalgiris“: L. Lekavičius 10, Edgaras Ulanovas 9 (5 išpr. pr.), Joffrey Lauvergne‘as (11 atk. kam.) ir Nielsas Giffey po 8.

Buršos „Tofaš“: Kasey Sheperdas 18, Elginas Cook‘as 13 (10 atk. kam.), Berkas Ugurlu 10, Tomislavas Zubčičius 9, Paco Cruzas 8.

Ketvirtasis kėlinys:

37 min.: Pirmieji žalgiriečių taškai ir 0:16 spurto sustabdymas. Kauno ekipa buvo trumpam sumažinusi varžovų pranašumą iki vienženklio. Visgi K. Sheperdo tritaškis sugrąžina dviženklį pranašumą turkams 55:69.

35 min.: Žalgiriečiai klysta puolime, o tuo pasinaudoję turkai bėga dar labiau į priekį. Turkų ekipa didina spurtą iki 0:12 ir Kauno ekipa atsilieka 53:60. Neįtikėtina. Penkios minutės be taškų.

33 min.: Dar vienas tikslus P. Cruzo tolimas metimas, po kurio M. Schilleris prašo minutės pertraukėlės. Turkai spurtuoja 0:8 bei pirmauja 53:56.

32 min.: T. Zubčičius atidaro kėlinio taškus bei iš toli pataiko P. Cruzas. Po ilgesnės pertraukos „Tofaš“ lygina mačo rezultatą 53:53.

Startiniai penketai:

Kauno „Žalgiris“: L. Lekavičius, A. Milaknis, P. Jankūnas, J. Nebo ir E. Ulanovas.

Buršos „Tofaš“: Y. Arslan, T. Zubčičius, B. Ugurlu, P. Cruzas, M. Yasaras.

Trečiasis kėlinys:

30 min.: Paskutinę trečiojo kėlinio minutę kiek sėkmingiau sužaidė „Tofaš“ krepšininkai. Du tikslūs metimai, kurie sušvelnino kauniečių turėtą persvarą iki penkių taškų 53:48.

27 min.: Vaaaau! Koks dėjimas! Ispaniškąjį pick and rollą (du prieš du, kuomet nugarinę užtvarą stato trečias žaidėjas – aut. past.) sužaidę Kauno ekipos krepšininkai sukuria įspūdingą epizodą. L. Lekavičius kabina parašiutą J. Nebo ir siunčia turkus į minutės pertraukėlę. 51:42 priekyje žalgiriečiai.

26 min.: N. Giffey atkovoja puolime kamuolį ir taip pet pelno savo šeštąjį tašką. 49:42 priekyje M. Schillerio auklėtiniai.

24 min.: E. Mudiay kartoja savo metimą ir pelno savo šeštąjį tašką, tačiau taikliomis baudomis atsako turkai. 45:40 priekyje yra kauniečiai.

23 min.: Trečiojo ketvirčio pradžioje 8:2 spurtuoja Turkijos ekipa.

Kauno „Žalgiris“: E. Mudiay, A. Milaknis, T. Cavanaugh, J. Lauvergne‘as ir E. Ulanovas

Buršos „Tofaš“: K. Sheperdas, J. Simmonsas, T. Zubčičius, E. Cook‘as, B. Ugurlu

Pirmosios rungtynių dalies apžvalga:

Per pirmąją rungtynių dalį traumą „Žalgirio“ komandoje patyrė J. Strielnieks, po kurios jis nebegrįžo ant parketo. Kalbant apie kitus „Žalgirio“ krepšininkus – pozityvą palieka L. Lekavičius, kuris tradiciškai įneša daugiau energijos puolime. Taip pat džiugina ir A. Milaknio žaidimas be kamuolio ir taiklūs tolimi metimai.

Žvelgiant iš neigiamos pusės – žalgiriečiams reikia geresnio susikalbėjimo ir susikaupimo gynyboje. „Žalgirio“ aukštaūgis J. Lauvergne‘as ne kartą užmigo gynyboje ir praleido lengvus varžovų taškus. Taip pat trūksta geresnio E. Ulanavo išnaudojimo po krepšiu. Kauno ekipos žaidėjas kol kas praktiškai nežaidė nugara į krepšį.

Be to, galima pastebėti, kad J. Nebo reikės įdėti daug darbo, jeigu jis nori tapti elitiniu Eurolygos vidurio puolėju. Kol kas, atrodo, kad jis yra praktiškai tik du prieš du žaidėjas ir neturi plataus apgaulingų judesių arsenalo.

Kauno „Žalgiris“: L. Lekavičius 8 (4 išpr. pr.), E. Ulanovas 7 (4 išpr. pr.), A. Milaknis 6.

Buršos „Tofaš“: K. Sheperdas 9, Elginas Cook‘as 7 (7 atk. kam.)

Antrasis kėlinys:

20 min.: Dvi taiklios E. Ulanovo baudos 39:30 leidžia pirmauti žalgiriečiams.

18 min.: J. Lauvergne‘as užmiega tranzicijoje ir praleidžia du lengvus Turkijos ekipos taškus. 35:30 vis dar priekyje Kauno  „Žalgiris“.

17 min.: E. Mudiay ir P. Cruzas susiduria galva į galvą, tačiau abu krepšininkai yra sveiki ir didesnių pasėkmių buvo išvengta.

14 min.: Tikslus N. Giffey tritaškis nuo lentos. 30:24 priekyje Kauno ekipa. Šiame sezone matysime stagger ir flare (užtvarų be kamuolio – aut. past.) A. Milakniui. Per vieną ataką dukart buvo ieškomas pripažintas Lietuvos snaiperis.

12 min.: T. Zubčičiaus ir K. Sheperdo tritaškiai leidžia pirmauti „Tofaš“ ekipai. Visgi neilgai A. Milaknis taip pat pataiko iš toli bei 26:24 priekyje yra Lietuvos čempionai.

Kauno „Žalgiris“: Niels Giffey, A. Milaknis, L. Lekavičius, Joshas Nebo ir Paulius Jankūnas

Buršos „Tofaš“: Kasey Sheperdas, Yigitas Arslanas, Jeremy Simmonsas, T. Zubčičius, Elginas Rashadas Cook‘as.

Pirmasis kėlinys:

10 min.: E. Mudiay metimu iš vidutinio nuotolio uždaro pirmąjį ketvirtį. 23:16 priekyje yra žaliai balti. Visgi po pirmųjų dešimties minučių, atrodo, kad Kauno krepšininkams ypač trūksta vienas kito supratimo tiek puolime, tiek gynyboje. Nors „Tofaš“ ir pralaimi, bet jų tarpusavio supratingumas yra kiek geresnis.

9 min.: E. Mudiay provokuoja varžovo pražangą, pataiko abi baudas ir penkiais taškais 21:16 išveda žalgiriečius į priekį.

7 min.: po kontakto su varžovu susižeidžia Kauno ekipos latvis Janis Strelnieks. Jį iškart keičia E. Mudiay.

6 min.: Luko Lekavičiaus floateris (metimas aukšta trajektorija – aut. past.) ir du taiklūs baudos metimai. 14:7 pirmauja M. Schillerio auklėtiniai.

4 min.: agresyviai puolime žaidžiantys kauniečiai jau išprovokavo keturias varžovų komandines pražangas. 8:4 pirmauja žalgiriečiai.

3 min.: pirmuosius „Žalgirio“ taškus iš toli pelno E. Ulanovas. Tritaškį pataiko ir A. Milaknis.

1 min.: žalgiriečiai neatsikovoja kamuolio gynyboje, bet kol kas neleido varžovams pelnyti taškų.

Kauno „Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Artūras Milaknis, Tyleris Cavanaugh, Joffrey Lauvergne‘as ir Edgaras Ulanovas

Buršos „Tofaš“: Emre Tanisanas, Tomislavas Zubčičius, Berkas Ugurlu, Paco Cruzas, Muhsinas Yasaras