16-mečių rinktinė Europos pirmenybėse kovos dėl penktosios vietos

Lietuvos vaikinų (U16) rinktinė po atkaklios kovos įveikė Ispanijos ekipą. Edvino Justos auklėtiniai pranoko varžovus rezultatu 92:80 (15:18, 23:11, 31:13, 23:38) ir žais dėl penktosios vietos Europos čempionate.

Rungtynėse pirmuosius taškus pelnė Lietuvos rinktinė, tačiau po to ispanai spurtavo 12:0.

Nors lietuviams pavyko sumažinti skirtumą, po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 18:15, Ispanijos rinktinės naudai.

Likus mažiau nei trims minutėms iki antrojo ketvirčio pabaigos, lietuviai neleido varžovams pelnyti taškų ir įsiveržė į priekį 38:29.

Po ilgosios pertraukos ir toliau dominavo Lietuvos rinktinė. Ji, dar labiau padidinusi turimą persvarą, po trijų kėlinių pirmavo 69:42.

Paskutiniajame ketvirtyje Ispanijos rinktinė pelnė 38 taškus, tačiau to nepakako ir rungtynes rezultatu 92:80 laimėjo Lietuva.

LIETUVA U16: L. Kreišmontas 18 tšk., M. Blaževič 16 tšk. (9 atk. k.), N. Pankratjevas 11 tšk. (7 rez. p.)

ISPANIJA U16: J. Pradilla 20 tšk., B. Fernandez 16 tšk., P. Carreno 11 tšk.

Rungtynes dėl penktos vietos šešiolikmečių rinktinė žais šeštadienį, 18:15 val.