REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

15 patarimų, kaip išsirinkti užuolaidas

Langai vadinami namo akimis. Jie tiek iš išorės, tiek iš vidaus sukuria patalpos nuotaiką, gali pademonstruoti svetingumą ar oficialumą. Užuolaidas galima pavadinti šių akių blakstienomis, suteikiančiomis namo „žvilgsniui“ išraiškingumo ir savitumo.

Langai vadinami namo akimis. Jie tiek iš išorės, tiek iš vidaus sukuria patalpos nuotaiką, gali pademonstruoti svetingumą ar oficialumą. Užuolaidas galima pavadinti šių akių blakstienomis, suteikiančiomis namo „žvilgsniui“ išraiškingumo ir savitumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užuolaidos padeda įgyvendinti netikėčiausius interjero kaprizus, suteikia kambariui nuotaiką, gali vizualiai keisti jo erdvę. Tinkamai parinktos užuolaidos ne tik kompensuos kai kuriuos architektūrinius trūkumus, bet ir atstos gražų vaizdą pro langą.

REKLAMA

Kaip parinkti užuolaidas?

Renkant užuolaidas neužtenka pasikliauti vien fantazija ir įkvėpimu. Esama ir taisyklių, kurios padės išrinkti užuolaidų audinį ir formą taip, kad erdvė idealiai atitiktų jūsų poreikius, išryškėtų jos privalumai.

1. Kuo paprastesnės užuolaidos, tuo erdvesnis, mažiau apkrautas atrodys kambarys. Gausiai klostuotos, įmantrios užuolaidos labiau tinka dideliems, erdviems kambariams – jos suteiks prabangos, išskirtinumo.

REKLAMA
REKLAMA

2. Siaurą patalpą praplės horizontaliai juostuotos užuolaidos.

3. Didelį kambarį žemomis lubomis pakoreguos užuolaidos su vertikaliomis juostomis ar vertikaliai orientuotais piešiniais.

4. Lambrekenas (plati juosta, dengianti viršutinę užuolaidos dalį) daro kambarį jaukesnį, bet jei kambario lubos žemos – šios puošybos detalės geriau atsisakyti.

5. Kai kambario lubos žemos, rekomenduojama užuolaidas kabinti ant karnizo, pritvirtinto prie pat lubų, – tai šiek tiek paaukština kambario sienas.

6. Tamsiems kambariams, kuriuose nepakanka šviesos, parenkamos lengvos, šviesios medžiagos užuolaidos iš.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Jei kambario sienos dažytos viena spalva arba dengtos vienspalviais apmušalais, tiks margos užuolaidos. Ir atvirkščiai, jei sienų apmušalai margi – geriau rinktis vienspalves užuolaidas.

8. Žydros, pilkšvos, violetinės užuolaidos kuria vėsos įspūdį, o kreminės, raudonos, geltonos, oranžinės, rusvos šildo.

9. Vasarai geriau rinktis vėsesnių spalvų užuolaidas, o šaltuoju metų laiku jas pakeisti šiltesniais tonais.

10. Prie vienspalvių sienų derinsite tos pačios spalvos užuolaidas? Kad jos „nepasimestų“, rinkitės daug šviesesnius arba tamsesnius atspalvius, dar labiau tinka su sienų spalva kontrastuojantys tonai.

REKLAMA

11. Griežtam klasikiniam interjerui tiks masyvios, sunkaus audinio užuolaidos. Kantri stiliui puikiai akompanuos natūralių audinių, ramių spalvų užuolaidos, o egzotikos gerbėjams ne pro šalį rinktis ryškiaspalves, įspūdingų raštų užuolaidas, prie modernaus interjero labiau tiks kuklios, net kiek asketiškos užuolaidos.

12. Solidžioms užuolaidoms iš šilko ir aksomo reikia pamušalo, kuris saugo jas nuo išblukimo, padeda išlaikyti formą, paslepia siūles. Dizaineriai siūlo rinktis kontrastingos spalvos pamušalą – toks atrodo efektyviausiai.

REKLAMA

13. Neabejotini užuolaidų audinių favoritai – šilkas ir organza. Iš šių audinių pasiūtos užuolaidos krenta elegantiškomis klostėmis, gali sukurti ypač subtilų spalvų ir atspalvių žaismę. Tarp sintetinio pluošto audinių geresniais laikomi poliesteris ir viskozė su medvilnės ar lino pluoštu. Užuolaidos iš šių medžiagų puikiai drapiruojasi, joms nereikia daug priežiūros.

14. Aukštosios mados tendencijos persikelia ir į namų interjerą, visų pirma – užuolaidų dizainą. Tad vis labiau populiarėja „sluoksniuotos“ užuolaidos, kai naudojami trys ar keturi skirtingų atspalvių, bet tarpusavyje derantys pusiau skaidrūs audiniai. Juos galima įvairiai drapiruoti praskiriant ar užleidžiant vieną ant kito, taip sukurti dinamišką, pagal nuotaiką ir poreikius kintantį užuolaidų vualį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

15. Prietaringi žmonės tiki, kad auksinė spalva prišaukia į namus gerovę bei turtus.

Užuolaidos pagal sezoną

Užuolaidas rekomenduojama keisti kas sezoną: turėti skirtingas žiemai ir vasarai. Tai nėra paprasčiausia užgaida. Priklausomai nuo sezono, užuolaidoms taikomi skirtingi reikalavimai. Žiemą turėtumėte rinktis užuolaidas, pasiūtas iš tankaus, sunkaus audinio, kuris geriausiai atliks termoizoliacinę funkciją. Tokios užuolaidos tiesiog būtinos, jei buto langai nėra sandarūs. Beje, atkreipkite dėmesį, kad jūsų užuolaidos neuždengtų radiatoriaus: tik tada šiluma efektyviai cirkuliuos po namus.

REKLAMA

Vasarą pagrindinė užuolaidų funkcija – saugoti namus nuo tiesioginių saulės spindulių, dulkių, vabzdžių. Tam tiks lengvi, skaidrūs audiniai. Vasarinės užuolaidos gali kristi iki pat žemės, paslėpti šiltuoju metų laiku visai nereikalingus radiatorius, gaivinti vėsiomis spalvomis.

Naujas senų užuolaidų gyvenimas

Užuolaidų keisti neketinate, bet norite, kad jos atrodytų kaip naujos? Tai padaryti visai nesunku!

• Jūsų užuolaidas pagyvins ant karnizų veriamos, prie viršutinės dalies tvirtinamos dekoratyvinės petnešos, žiedai ar margaspalvės virvelės.

REKLAMA

• Palikite vieną seną užuolaidą, o iš kitos pusės prie jos priderinkite naują: prie vienspalvės – margą, prie margos – vienspalvę. Kambario langas bus aprengtas naujai už pusę kainos!

• Žaisminga kontrastingos spalvos juostelė virš užuolaidų – dar vienas greitas ir nebrangus būdas suteikti kambariui naują išraiškingą akcentą.

• Užuolaidas taip pat galite puošti aplikacijomis, karoliukų girliandomis, juostelėmis.

Parengė Laura Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų