Vyrų krepšinio Eurolygos varžybų B grupės aštuntojo turo rungtynėse Kauno "Žalgirio" krepšininkai ketvirtadienį išvykoje pralaimėjo Atėnų "Panathinaikos" komandai 80:91 (27:25, 17:25, 15:22, 21:19) ir patyrė ketvirtąją nesėkmę, kuri nustūmė kauniečius net į šeštąją vietą grupėje.

Keturias pergales turinčius Lietuvos čempionus pagal tarpusavio rungtynių rezultatus aplenkė "Panathinaikos" ir artimiausias žalgiriečių varžovas Sienos "Montepaschi", savo aikštėje įveikęs Maskvos CSKA 79:73.

Mačas Atėnuose buvo jubiliejinis 1000-asis Eurolygos istorijoje, todėl prieš jį buvo surengtos iškilmės ir speciali spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Arvydas Sabonis, varžovų treneris Želkas Obradovičius ir ULEB vadovai.

Deja, jubiliejus netapo švente kauniečiams, kurie padarė net 20 klaidų ir neapsigynė nuo tolimų "Panathinaikos" metimų. Aiškiai matėsi, kad naujametinė pertrauka išėjo ne į naudą, komanda nejautė žaidimo ritmo, o graikai rungtyniavo itin susikaupę ir padarė vos 5 klaidas. Didžiausia graikų persvara trečiajame kėlinyje siekė net 16 taškų, tačiau ketvirtajame kėlinyje daugiausia Miroslavo Beričiaus pastangomis buvo belikę penki taškai - 79:74. Deja, kauniečiams pristigo tikslumo, vėl pasipylė klaidos ir skirtumas ėmė augti.

Rezultatyviausi "Žalgiryje" buvo po 18 taškų pelnę M. Beričius ir A. Sabonis. Tanoka Berdas (Tanoka Beard) surinko 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Atėnų ekipai Fragiskas Alvertis įmetė 19 taškų, Nikas Hadzivretas (Nikos Hadzivrettos) - 17, Maiklas Batistas (Michael Batiste) - 15, o Arielis Makdonaldas (Ariel McDonald) - 13.

Pirmasis rungtynių kėlinys vyko praktiškai be gynybos, abi komandos vieną po kito siuntė kamuolius į krepšį.

Kauniečiai pirmavo 5:0, 8:4, 14:8, 18:12, bet graikai visąlaik lipo ant kulnų ir išlygino rezultatą - 20:20.

Vis dėlto kėlinys buvo laimėtas 27:25, po pertraukos pirmauta 33:29.

Deja, tuomet kauniečiai sustojo, o graikai pelnė dešimt taškų be atsako ir išsiveržė į priekį 41:35. Tokia persvara išsilaikė iki kėlinio pabaigos - 50:44.

Trečiojo pradžioje įsižaidę graikai vėl paleido tritaškių seriją, po kurios "Žalgiris" jau atsidūrė nokdaune - 65:49 (25 min.)

Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 72:59, bet A. Saboniui sėdint ant suolelio žalgiriečiai ėmė kibiau gintis ir mažinti atsilikimą - 74:65, 76:69.

Ypač gerai sekėsi atakuoti M. Beričiui, tačiau beskubėdamas jis prarado svarbų kamuolį, paskui nepataikė tritaškio ir viltys išblėso.

Po kelių nesėkmių svečiams nusviro rankos, ir jie nesugebėjo pralaimėti bent jau mažesniu skirtumu nei laimėjo Kaune (80:74).

Tad jubiliejinis mačas baigėsi įtikinama "Panathinaikos" pergale - 91:80.

Kitos rungtynės sausio 15-ąją namuose su Mindaugo Žukausko Sienos "Montepaschi" gali tapti svarbiausiomis šį sezoną - nesėkmės atveju "Žalgiriui" bus labai sunku patekti į penketuką ir tęsti kovą antrajame etape.

Statistika.

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Kauno "Žalgiris" 91:80 (25:27, 25:17, 22:15, 19:21).

"Panathinaikos" taškus pelnė: F. Alvertis 19, N. Hatzivrettas 17, M. Batiste 15, A. McDonald 13, J. Lakovič 9, H. Mujezinovič 9, K. Tsartsaris 4, D. Middleton 4.

"Žalgiriui": M. Berič 18 (32 min., dvitaškiai 3/5, tritaškiai 3/6, baudos 3/4; 4 klaidos), A. Sabonis 18 (32 min., dvitaškiai 7/10, baudos 4/6; 6 atk. kam., 7 išprovokuotos pražangos), T. Beard 15 (21 min., 6/9, 0/1, 3/5; 10 atk. kam.), P. Jankūnas 10, C. Cota 8 (9 rez. perd., 7 klaidos), M. Timinskas 8, D. Šalenga 3, G. Gustas 0, A. Javtokas 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 24/37 (64,8 proc.) ir 25/44 (56,8), tritaškiai 8/24 (33,3) ir 5/12 (41,6), baudos 19/22 (86,3) ir 15/23 (65,2).