Maždaug trečdalis naujų vaistų, skirtų sunkioms ligoms gydyti, neduoda jokios papildomos naudos lyginant su jau išrastais ir seniau naudojamais tos pačios paskirties medikamentais, atskleidė Vokietijos institucija, atsakinga už farmacijos produktų įteisinimą rinkoje.
Vokietijos federalinis jungtinis „G-BA“ (Gemeinsame Bundesausschuss) komitetas, sudarytas iš gydytojų, ligonių ir sveikatos draudimo įstaigų atstovų, yra atsakingas už naujų vaistų pateikimą šalies rinkai. Remiantis prieš 2 metus Vokietijoje priimtu įstatymu, nauji vaistai, kurie, lyginant su jau esančiais rinkoje, neteikia jokių gydymo pranašumų, negali būti brangesni už jau pardavinėjamus analogus.
Pasak naujienų agentūros DPA, iš 37 naujų „G-BA“ išnagrinėtų vaistų vos 7 buvo pripažinti teikiantys reikšmingą papildomą naudą lyginant su jau esančiais rinkoje toks pačios paskirties medikamentais. Dar 14 buvo vos šiek tiek naudingesni už analogus, o 3 buvo pripažinti turintys sunkiai nustatomų papildomų pranašumų.
Tai reiškia, kad 13 naujų vaistų neturėjo jokių gydymo pranašumų lyginant su Vokietijoje jau naudojamais vaistais arba tokių pranašumų nepavyko nustatyti, sakoma pranešime.
Tačiau šio tyrimo rezultatus labai priešiškai sutiko Vokietijos farmacijos pramonė: pasak Vaistų kūrimo asociacijos atstovų, toks „G-BA“ sprendimas sumažins naujų vaistų prieinamumą šalies gyventojams. Savo ruožtu „G-BA“ atstovai tvirtina atlikę sąžiningą tyrimą ir siekiantys padėti Vokietijos sveikatos apsaugos sistemai sutaupyti milijardus eurų, kurie sumokami už vaistus, neturinčius jokio papildomo naudingo poveikio lyginant su jau pardavinėjamais.