Kada ateis laikas keliauti į Anapilį, nežino niekas, taigi, „Tikkker“ pavadinto rankinio laikrodžio, kuris rodo ne tik tikslų laiką, bet ir metus, mėnesius, dienas, valandas, minutes ir sekundes iki jį dėvinčio žmogaus mirties, kūrėjų apgavikais vadinti negalima.

Ir ne tik dėl to, kad galima įrodyti jų sumanytą „mirties laikrodį“ meluojant: tai padaryti būtų keblu, nes „Tikker“ kol kas egzistuoja tik prototipo pavidalu, o jo masinė gamyba prasidės tik po to, kai „Kickstarter“ kolektyvinio finansavimo portale kūrėjai užsitikrins tam būtiną finansavimą.

Vis dėlto tikėtinos konkretaus asmens gyvenimo trukmės prognozė nėra išlaužta iš piršto: tokio laikrodžio pirkėjas turės internetu užpildyti specialų klausimyną, kuriame reikės nurodyti įvairią medicininio pobūdžio informaciją. Remiantis žmogaus amžiumi, lytimi, gyvenamąja vieta, duomenimis apie sveikatos būklę, ligas, žalingus įpročius, kūno masės indeksą, fizinį aktyvumą, tėvų mirties datas bei kitais duomenimis, „Tikker“ svetainė parengs jo gyvenimo trukmės prognozę, kuri bus įkelta į rankinį laikrodį.

REKLAMA

Pasak vieno iš „Tikker“ kūrėjų švedų išradėjo Fredriko Coltingo, būtų klaidinga vadinti šį išradimą mirties laikrodžiu. Nors jo LCD ekrane rodomas ne tik tikslus laikas, bet ir metus, valandas ir sekundes iki gyvenimo pabaigos skaičiuojantis laikmatis, kuris gali nuteikti nelinksmoms mintims, F. Coltingas savo išradimą vadina „Laimės laikrodžiu“.

Jo manymu, stebėdami bėgančias gyvenimo sekundes žmonės turėtų labiau vertinti kiekvieną laimingą akimirką, kurią gali išgyventi patys ar pasidalyti ja su kitais. Nereikia baimintis greitai bėgančio gyvenimo, jeigu jis daro žmogų laimingą, reikia baimintis tuščiai ir beprasmiškai leidžiamo laiko.

„Įsivaizduokit, kad kas nors jums išpranašautų, jog jums liko gyventi tik metai. Kaip tai pakeistų jūsų gyvenimą? O juk kiekvienas iš mūsų gauname gyvenimą su maksimalia galiojimo data“, - sakė F. Coltingas.

Jo teigimu, šiuolaikinėje visuomenėje mintys apie mirtį yra tabu, tačiau esą kuo aiškiau žmonės suvoks savo gyvenimo trumpalaikiškumą, tuo geresnius sprendimus jie priiminės būdami gyvi.

„Tikker“ laikrodžio kūrėjams reikia surinkti 25 000 JAV dolerių. Jei tai pavyks, jie žada pateikti savo naujovę iki kitų metų balandžio.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų