• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei norite sužinoti, kiek truks jūsų santuoka, žvilgtelėkite į savo antrosios pusės atvaizdą klasės ar universiteto albume.

REKLAMA
REKLAMA

Psichologai atrado, kad šypsenos intensyvumas senose nuotraukose gali padėti nuspėti, kaip vėliau klostysis asmens santuoka, rašo „LiveScience.com“.

REKLAMA

Atlikdami pirmą bandymą, tyrėjai peržvelgė žmonių nuotraukas universitetų albumuose ir įvertino jų šypsenos intensyvumą skalėje nuo 1 iki 10. Nė vienas iš tų, kurie pateko tarp 10 proc. intensyviausią šypseną turinčių dalyvių, vėliau gyvenime nebuvo išsiskyręs. Tuo metu tiems, kurie buvo tarp 10 proc. įvertintų prasčiausiai, skyrybomis baigėsi viena iš keturių santuokų.

REKLAMA
REKLAMA

Antrajame bandyme tyrėjų komanda paprašė vyresnių nei 65 metų žmonių pateikti savo vaikystės nuotraukų (vidutinis amžius jose siekė 10 metų). Įvertinę šypsenas šiose fotografijose, tyrėjai nustatė, kad iš labiausiai besišypsančiųjų vėliau išsiskyrė 11 proc., kai tarp labiausiai besiraukančiųjų tokių buvo 31 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendri rezultatai sufleruoja, kad nuotraukose besiraukantys asmenys su antrosiomis pusėmis išsiskiria penkiskart dažniau nei tie, kurie šypsosi.

Nors rezultatai įspūdingi, analitikai sako negalintys nurodyti, kas konkrečiai juos lemia.

„Galbūt šypsena reiškia pozityvų požiūrį į gyvenimą. Arba galbūt besišypsantieji patraukia kitus laimingus žmones ir tokia kombinacija turi daugiau galimybių lemti laimingą vedybinį gyvenimą. Mes tikrai nesame užtikrinti, kas tai lemia“, – sako studijos vadovas Matthew Herensteinas, psichologas iš DePauw universiteto Indianoje.

REKLAMA

Jis priduria svarstęs ir kitus paaiškinimus, pavyzdžiui, galimybę, kad besišypsantys asmenys turi daugiau draugų, o didesnis artimų žmonių ratas padeda išlaikyti gerus santykius ir santuokoje. Taip pat paaiškinimą, kad tie, kurie šypsosi liepti fotografo, yra labiau linkę paklusti, o tai irgi galėtų palengvinti vedybinį gyvenimą.

Anot LiveScience.com, atliktos studijos rezultatai tinka į didesnę grupę tyrimų, kurių išvadose teigiama, kad daugelis asmens charakteristikų gali būti išaiškintos iš smulkių elgesio pavyzdžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų