REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų verslininko Richardo Bransono įsteigta privačių kosminių skrydžių bendrovė „Virgin Galactic“ pranešė sėkmingai atlikusi 16 kosminio laivo „SpaceShipTwo“ bandymą.

REKLAMA
REKLAMA

Jis įvyko dar rugsėjo 29 dieną, tačiau informacija apie tai buvo paskelbta tik dabar. Pranešama, kad naujausio bandymo metu buvo patikrinta nusileidimo ekstremaliomis sąlygomis sistema.

REKLAMA

„SpaceShipTwo“ bandymų metu erdvėlaivį į  dangų iškelia lėktuvas „Space Knight Two“. Po to „SpaceShipTwo“ atsiskiria nuo jo ir neįjungdamas variklio sklendžia į nusileidimo vietą. Būtent taip ateityje erdvėlaivis su kosminiais turistais turės nusileisti grįžęs iš kosmoso į Žemės atmosferą.

Skelbiama, jog tam, kad sklendimas būtų stabilesnis, „SpaceShipTwo“  naudoja vadinamųjų „plunksnų“ sistemą: tai reiškia, kad dalis erdvėlaivio sparno gali keisti posvyrio kampą viso erdvėlaivio korpuso atžvilgiu.  Bandymo metu sklendimas vietoj įprastinių 11 minučių truko 7. Pasak bendrovės inžinierių, naujasis bandymas patvirtino „plunksnų“ sistemos perspektyvumą.

Pirmasis savarankiškas „SpaceShipTwo“ skrydis įvyko 2010 m. spalį. Lėktuvas jį buvo iškėlęs į 13,7 km aukštį, ir atsiskyręs ervėlaivis sėkmingai nusklendė į oro uostą ir jame nusileido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų