Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ankstyvos stadijos rizikos kapitalo fondas „Practica Seed Capital“ investavo daugiau nei 0,5 mln. litų į lietuvišką startuolį „Cheap Data Communications“. Ši bendrovė baigia sukurti sprendimą, kuris leis vartotojams pigiai naudotis duomenų perdavimo paslaugomis būnant užsienyje (angl. data roaming) ir tuo pačiu padidins pajamas operatoriams.

REKLAMA

„Cheap Data Communications“, į kurią yra investavę ir verslininkai Ilja Laurs bei Arūnas Babrauskas, naująjį produktą rinkai ketina pristatyti pavasarį, sakoma bendrovės pranešime.

Vienas iš „Cheap Data Communications“ įkūrėjų, bendrovės generalinis direktorius Darius Gudačiauskas aiškina, kad bendrovės sprendimas yra alternatyva tiems vartotojams, kurie atvykę į svečią šalį išjungia duomenų „roamingo“ paslaugas, nes bijo grįžę namo gauti didelę sąskaitą. „Net 73 proc. vartotojų, kirsdami sieną, išjungia duomenų perdavimo paslaugas ir internetu svečiose šalyse naudojasi tik prisijungę prie bevielio ryšio (Wi-Fi) tinklų. Žinoma, tai daroma dėl didelių kainų. Kai ją sumažinsime, internetu užsienyje naudosis daugiau žmonių, o tai naudinga ir operatoriams, kuriems išaugs naudojimo srautas ir padidės gaunamos vidutinės pajamos iš vieno turisto“, – sakė D. Gudačiauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, nors Europos Sąjungoje duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu tarifai mažėja, keliaujant 100 megabaitų duomenų gali kainuoti apie 200 litų. Tuo tarpu „Cheap Data Communications“ tokį kiekį siūlys už maždaug 17 litų. Ne ES šalyse, kur duomenų perdavimas tarptinkliniu ryšiu dar brangesnis, bendrovės technologinis sprendimas užtikrins net kelias dešimtis kartų mažesnius tarifus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų