Kompanija „Apple“ JAV patentų ir prekių ženklų biurui (USPTO) neseniai pateikė naują paraišką, kuria siekiama užpatentuoti kompiuterinį lizdą, apjungiantį USB ir SD atminties kortelių sąsajas.

Jungtinis lizdas leistų dar labiau suploninti nešiojamųjų kompiuterių korpusus. Antra vertus, taivaniečių „ultrabook“ kompiuterių gamintojai jau dabar yra susirūpinę, jog minėtasis „Apple“ patentas gali suteikti amerikiečių korporacijai konkurencinį pranašumą itin plonų kompiuterių segmente.

Ekspertų teigimu, paprastai SD atminties kortelių lizdo plotis sudaro apie 27,1 mm, tuo tarpu USB lizdo – apie 13,5 mm. Taigi, jei abu lizdai bus apjungti į vieną (kaip tai galima stebėti USB/eSATA atveju), galima atlaisvinti apie 12-13 mm vietos nešiojamojo kompiuterio šone. Ją būtų galima panaudoti naujoms periferinėms jungtims.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai mobiliųjų kompiuterių gamintojai išvysta problemų naujuose „Apple“ patentuose. Priminsime, kad prie kurį laiką kompanija iš Kupertino padavė paraišką, kuria siekiama užpatentuoti pleišto formos „MacBook Air“ korpusą, kuris vizualiai suplonėja žvelgiant nuo ekrano lietimui jautraus laukelio link. Geometrinių figūrų patentavimas kompanijai „Apple“ tapo puikiu ginklu, kuris jau ne kartą panaudotas teisminiuose ginčuose su konkurentais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų