• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauji Vokietijos ir JAV astronomų skaičiavimai patvirtino, kad viena į kitą skriejančios Paukščių Tako ir Andromedos galaktikos susidurs anksčiau, nei buvo manoma iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausi matavimai taip pat atskleidė, kad mūsų galaktika iš tikrųjų juda maždaug 960 000 km/h greičiu – 160 000 km/h greičiau, nei buvo manoma. Pasak astronomų, tai, kad Paukščių Takas sukasi greičiau, reiškia, kad mūsų galaktikos masė turi būti panaši į Andromedos galaktikos – jos masė yra maždaug 270 milijardų kartų didesnė už Saulės masę. Nauji duomenys rodo, kad Paukščių Tako gravitacinė jėga, veikianti kaimynines galaktikas, yra stipresnė, todėl susidūrimas su artimiausia iš jų – Andromedos galaktika – įvyks greičiau, nei buvo manoma, skelbia „Daily Telegraph“.

REKLAMA

Paukščių Takas ir Andromeda yra didžiausios artimiausioje kosminėje erdvėje esančios galaktikos. Pirmosios skersmuo sudaro 100 000 šviesmečių, antrosios – dvigubai didesnis. Mūsų Saulės sistema yra maždaug už 28 000 šviesmečių nuo Paukščių Tako centro, nuo Andromedos skiria beveik 2 mln. šviesmečių atstumas.

REKLAMA
REKLAMA

Naujieji astronomų skaičiavimų duomenys buvo pristatyti JAV Astronomų draugijos metiniame susirinkime. Tiksliausius iki šiol Paukščių Tako matavimus VLBA (Very Large Baseline Array) radijo teleskopu atlikusių Vokietijos Maxo Plancko Radijo astronomijos instituto mokslininko Karlo Menteno ir jo kolegos Marko Reido iš Harvardo – Smitsono astrofizikos centro Masačusetse (JAV) pranešime teigiama, kad abiejų galaktikų susidūrimas įvyks maždaug tuo pat metu, kai mūsų Saulėje pasibaigs branduolinis kuras, tai yra maždaug po 7 milijardų metų.

Kembridžo universiteto Astronomijos instituto mokslininko Gerry Gilmore‘o teigimu, po tokio susidūrimo abi galaktikos susijungs į vieną. Tačiau jose turėtų žūti visos žvaigždės, ir naujoji galaktika bus milžiniška, bet negyva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų