Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„ETH Zurich“ instituto mokslininkai sukūrė naujo tipo diagnostinį įrenginį, kuris I tipo diabeto požymius nustato akimirksniu, neimant jokio kraujo mėginio. Tai padaroma specialiu jutikliu analizuojant žmogaus iškvepiamą orą.

REKLAMA

Įtaise integruotas specialus jutiklis reaguoja į padidėjusį acetono kiekį - kaip tik šis požymis yra susijęs su minėta liga. Jei aptinkama itin didelė acetono koncentracija, tai yra rimtas indikatorius, kad žmogus kenčia nuo ketoacidozės - pavojingo acetono kiekio kraujyje padidėjimo, sumažėjus organizmo insulino atsargoms.

Jutiklyje išnaudotos mažyčių keraminių nanodalelių savybės. Šios nanodalelės išdėstomos plona plėvele tarp dviejų aukso elektrodų. Čia jos veikia kaip elektroninis rezistorius. Tačiau, kontaktuojant su acetonu, plėvelės varža pradeda mažėti proporcingai medžiagos koncentracijai. Sveiko asmens iškvepiamame ore esantis acetonas jutiklio parodymams reikšmingos įtakos nedaro.

Įrenginys gali detektuoti 0,020 ppm (dalių milijone) acetono koncentraciją. Tai yra 90 kartų mažiau, lyginant su šios medžiagos koncentracija I tipo diabeto atveju, todėl klaidingo suveikimo tikimybė yra tikrai nedidelė. Tikimasi, jog prekyboje pasirodysianti naujovė leis atsisakyti tradicinių kraujo mėginio analize pagrįstų analizatorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų