REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 10 d. Kaune startuosiančiame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė 2014“, KTU mokslininkai leis išbandyti ne tik jau sukurtus neperšaunamus rūbus, bet ir pakvies pasivaikščioti po virtualią realybę.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje šalyje vykstantis festivalis kviečia kauniečius ir miesto svečius iš arčiau susipažinti, ką kiekvieną dieną dirbą Lietuvos mokslininkai ir kokią didelę reikšmę jų atradimai turi visam pasauliui. Net devynias dienas truksiančioje mokslo šventėje Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai savo išradimus Kaune pradės pristatinėti rugsėjo 12 dieną.

REKLAMA

Beveik visose universiteto erdvėse bus galima ne tik pamatyti, prisiliesti, bet ir išbandyti kvapą gniaužiančius mokslinius išradimus, apie kuriuos kūrėjai papasakos aiškiai ir įdomiai.

Nemokamai užsiregistravę į festivalį internete, lankytojai galės išbandyti tik pirmuosius žingsnius į vartotojų rinką žengiančius virtualios realybės akinius. „Virtualiame stetoskopiniame ture“ KTU mokslininkai leis užsidėti virtualios realybės akinius ir „pavaikščioti“ virtualiame KTU Studentų miestelyje.

REKLAMA
REKLAMA

Šio virtualaus turo metu bus galima aplankyti atnaujintą Chemijos fakultetą, studentų sporto aikštynus, renovuotus Elektronikos bei dizaino rūmus, įspūdingą Santakos slėnio pastatą. Pasivaikščiojimą žmogus valdys savo ranka, kuri matys ir virtualioje aplinkoje.

Dar vienos demonstracijos metu bus galima pasižiūrėti, kaip atrodo KTU studentų miestelis iš paukščio skrydžio, sužinoti, kaip mokslo inovacijos ir informacinės technologijos panaudojamos statybos technologijų srityje. Čia bus pademonstruotas nepilotuojamas orlaivis su vaizdo kamera, kuris informaciją perduos į kompiuterį, o pastarasis ją apdoros ir padės architektams atlikti pastatų projektavimo darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Matematikos srities mokslininkai parodys, kaip atrodo begaliniai laiptai, siūlys „pačiupinėti“ begalybę, o taip pat paskaičiuos, kaip konditeriai gali išgauti daugiau šokolado iš turimų žaliavų.

KTU mokslininkai parodys, kaip pasitelkiant matematinius modelius, galima tyrinėti vis dažniau pasikartojančius ekstremalius meteorologinius reiškinius, klimato kaitą, gamtos anomalijas. Jie papasakos, koks yra svarbus išankstinis tokių reiškinių dažnio prognozavimas ir pasekmių bei žalos vertinimas.

REKLAMA

Bus pristatyta ir nauja KTU mokslininkų sukurta kompiuterio valdymo veido judesiais technologija, labai palengvinanti kasdienybę neįgaliems žmonėms. Ji leidžia paralyžiuotiems žmonėms rašyti tekstą kompiuterio ekrane, naudojant veido raumenų įtempimus arba akių mirksnius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų