• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertai iš JAV sudarė sąrašą technologijų ir prietaisų, kuriuos būtina išmesti į sąvartyną (žinoma, geriau atiduoti perdirbti) dar 2010 metais. Keista, kad daugelis jų išvis dar naudojami, nors jiems jau sukurti nepalyginti tobulesni pakaitalai.

REKLAMA
REKLAMA

Negi jūs iki šiol lankotės vaizdajuosčių nuomos punkte, stovite eilėje, trypiate iš laimės gavę išsvajotąjį kelerių metų senumo filmą ir lekiate namo leisti vienišo vakaro prie televizoriaus? Žinoma, galima siūlyti susirasti malonią draugiją, tačiau tai ne taip paprasta. Atskleisime jums paslaptį - filmas yra paprasta skaitmeninė laikmena, kurią galima atsisiųsti arba gauti diską. Ir dėl to nėra jokio reikalo trenktis nežinia kur.

REKLAMA

Neabejojame, kad namie naudojatės bent keliais nuotolinio valdymo pultais: televizoriaus, vaizdo grotuvo, muzikos centro. O kaip keikiatės, kai jie pradingsta lyg į balą... Laikas tam padaryti galą ir šiuos pultus pakeisti programomis mobiliuosiuose telefonuose. Jie patogesni, nes ne taip lengvai dingsta. Jau kuriamos tokios mobiliųjų telefonų programos, televizorių gamintojams belieka prisijungti prie protingų telefonų ir leisti jums mėgautis komfortu.

REKLAMA
REKLAMA

Po vakaro prie televizoriaus rytą skubate į svarbius susitikimus ir atkišate savo vizitinę kortelę? Nebijote, kad bus mirštama iš juoko, būsite palaikyti keistuoliais ir sandorį matysite kaip savo ausis? Juk vizitinė kortelė - atgyvena. Jei dėl susitikimo tariatės elektroniniu paštu, prie laiško pridėkite kontaktinę informaciją arba nuorodą į interneto svetainę su jūsų kontaktine informacija. Tačiau patogiausia (ir greičiausia) pasikeisti kontaktais per mobilųjį telefoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Argi niekada nekilo mintis, kad iki šių dienų kiekvienam biurui privalomas fakso aparatas paseno jau prieš 15 metų. Jis yra ne kas kita kaip spausdintuvo, skenerio ir analoginio modemo hibridas, eikvojantis jūsų laiką, popierių, elektrą, vadinasi, ir pinigus. Kokie gi mes naivūs, jei tikime, kad tai patikima, tvirta kopija. Iš tiesų, milijonai sukčių pasaulyje lobsta “prilipindami” svetimą parašą po dokumento tekstu. Juk faksogramos kokybė tokia prasta, kad norint suprasti, jog dokumentas padirbtas, reikia atlikti ekspertizę.

REKLAMA

Nusprendėte pasinaudoti patarimu ir savo kontaktus siųsite elektroniniu paštu? Tam interneto svetainėje turite susikurti pašto dėžutę. Na na, ar neįgriso kaskart interneto adreso pradžioje renkamos www? Nesikrimskite, artimiausiu metu jų nebeliks. Pagal pirminę idėją tokia adreso pradžia turi nurodyti serverio tipą. Jei tai www, vadinasi, tai - World-Wide Web serveriai, skirti peržiūrai per naršyklę. Jei ftp, tai - serveriai, prieinami per File Transfer Protocol. Juk jau daugelį metų nebenurodomas adreso priešdėlis http://, neabejokite, bus atsisakyta ir www.

REKLAMA

Jei jau kalbame apie kompiuterį, skubame pranešti, kad daugelis svetainių vartotojams siūlo registruotis. Pildote registracijos formą: įvedate asmeninius duomenis, vartotojo kodą, slaptažodį. Gerai, tačiau kodėl kai kuriose svetainėse reikalaujama pakartoti elektroninį paštą? Jis vis tiek vėliau patvirtinamas. Kodėl prašoma miesto ir pašto indekso, jei pagal indeksą galima nustatyti miestą? 2010-aisiais to teks atsikratyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagaliau baigėte darbus ir lekiate namo. Išvengti automobilių spūsčių tikriausiai nepavyks nei šiais metais, nei artimiausią dešimtmetį. Nervinatės, todėl užsirūkote automobilyje. Įspėjame, kad rūkymas kenkia jūsų sveikatai (aplinkinių irgi). Ar pagalvojote, kad praėjusio amžiaus 3-iajame dešimtmetyje sugalvotas cigarečių pridegiklis automobilyje ne tik atgyvena, bet ir gėda. Gėda - nes rūkyti nemadinga. Na, o jei nerūkote, perkate šiam lizdui specialų keitiklį. Iš tikrųjų, visose mašinose turėtų būti įmontuoti standartiniai lizdai su jau įtaisytu keitikliu. Civilizuotame pasaulyje mažai kas rūko automobilyje, tačiau visi turi mobiliuosius telefonus, kuriuos reikia įkrauti.

REKLAMA

Priversti atsisakyti žalingų įpročių mums nepavyko. Tikriausiai traukdami dūmą automobilyje klausotės palydovinio radijo. Ir kam? Visa tai automobilyje gali daryti mobilusis telefonas, o namie - kompiuteris. Tiesa, būna situacijų, kai palydovinis radijas pranašesnis. Pavyzdžiui, kai važiuojate keliu per neryšio zoną ir klausotės naujausių žinių. Dauguma žmonių retai pakliūva į tokią padėtį, o palydovinio radijo turinys nėra jau toks svarbus. Be to, šio radijo negirdėti, kai statote automobilį požeminiame garaže arba prie aukšto pastato, važiuojate tuneliu. Yra ir kitų šaltinių, prieinamų automobiliuose, pavyzdžiui, MP3 grotuvai. Jei jau taip norite už ką nors mokėti, tuomet geriau įsiveskite belaidį mobilųjį internetą.

REKLAMA

O gal esate tokie išrankūs muzikai, kad klausotės tik „savo“ muzikos iš kompaktinių plokštelių? Nuvilsime, jos nėra nė kiek geresnės nei MP3, o blogesnių savybių turi: gaminamos iš toksinių medžiagų, jas sunku perdirbti, nepatogu nei laikyti, nei nešiotis. Visi žmonės turės neišvengiamai pereiti prie skaitmeninio muzikos formato. Gal padarykite tai jau šiais metais, nes liksite paskutiniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai grįžote namo. Ar draugų namuose nepastebėjote, kad ten tiesiog nebėra laidinių telefonų? Laidinis telefonas tai galvos skausmas ir prarastas laikas - ragelį lyg tyčia pakelia ne tas žmogus, kuriam skambinate. Be to, jis negali priimti tekstinių pranešimų, geriausiu atveju jame įrengtas prieštvaninis atsakiklis. Seniai atėjo laikas paskutiniam skambučiui šiuo telefonu - surinkite operatoriaus numerį ir paprašykite išgelbėti jus nuo tokios laimės.

Perspėjimas: tik nepamirškite, kad mobilusis telefonas, kuris pakeis daug daiktų, sukelia vėžį!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų