naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusieji metai Australijoje buvo patys šilčiausi per visą meteorologinių stebėjimų istoriją, pranešė šios šalies nacionalinis meteorologijos biuras.

REKLAMA

Pasak jo atstovų, 2013 m. vidutinė temperatūra Australijoje pirmą kartą nuo 1910 metų 1,2 laipsnio pagal Celsijų viršijo vidutinę daugiametę normą. Manoma, kad iš dalies tam turėjo poveikį ankstyvas pavasaris ir sausringa žiema. Dėl didelės temperatūros Australijoje pernai siautėjo stipriausi nuo 1968 m. gamtiniai gaisrai, skelbia „BBC News“.

REKLAMA

Australijos hidrologų teigimu, kasmet šalyje kyla ir vandens telkinių temperatūra. Tai siejama su vadinamųjų šiltnamio dujų, dėl kurių šyla ir oras, poveikiu.

Vidutinė metinė temperatūra Australijoje yra 23 - 24 laipsniai. Pati šilčiausia ir sausringiausia žemyno vieta yra jo šiaurės vakarų dalis, kurioje temperatūra vasarą viršija 30 laipsnių. Rekordinė temperatūra 2013 m. Australijoje buvo užfiksuota Mumbos mieste sausio 12 dieną: tada karštis čia pasiekė 46,9 laipsnius pagal Celsijų.

Gruodžio viduryje buvo paskelbta, kad 2013 metų lapkritis buvo pats šilčiausias planetoje per visą meteorologinių matavimų istoriją. Šio mėnesio vidutinė žemės ir vandenynų paviršiaus temperatūra siekė 13,68 laipsnių. Ji buvo 0,78 laipsnio didesnė už atitinkamą vidutinį daugiametį praėjusio amžiaus rodiklį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų